Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради відвідав Третій Літній Університет Демократії у місті Страсбург
Новини
Літній Університет Демократії є одним із ключових заходів, що проводяться Радою Європи. Щорічно влітку старовинне місто Страсбург збирає понад 600 слухачів Європейської мережі шкіл політичних студій – успішних політиків, державних службовців, юристів, журналістів, громадських та наукових діячів, бізнесменів.
 
Цього року Літній Університет Демократії зібрав у стінах Парламентської Асамблеї Ради Європи близько 650 чоловік з усіх шкіл політичних студій. Переважно, школи політичних студій є в колишніх постсоціалістичних країнах, які в тій чи іншій мірі рухаються до євроінтеграції. Тому учасники мають можливість обговорити перспективи подальшого об’єднання Європи, подискутувати на найбільш актуальні політичні, економічні та соціальні теми, поспілкуватися з відомими європейськими політиками, керівниками Ради Європи, відвідати установи Ради Європи та місцеві органи влади. 
 
«В рамках української школи політичних студій у Страсбурзі відбувся Третій Літній Університет Демократії. Окрім загальної інформації та виступів європейських політиків, діячів, представників преси були і дискусії в форматі менших груп, де ми спілкувались з людьми, відомими в Європі та світі, обмінювались думками, поглядами на ті чи інші процеси, що відбуваються у нашому регіоні і в Україні зокрема. Дуже цікавими були і дискусії між учасниками Літнього Університету Демократії, адже це молоді дієві люди, які вже невдовзі прийдуть на заміну сьогоднішнім керівникам. Дуже приємно, що у складі делегації з України були такі люди, як голова Центральної виборчої комісії, Володимир Шаповал, надзвичайний повноважний посол Олександр Чалий та інші поважні люди. Це люди з досвідом, і тому ми мали можливість дискутувати, в колі таких людей, в яких є чому повчитись. 
 
Мали можливість поспілкуватись з нашим національним суддею в Європейському суді з прав захисту людини, який нам пояснив функціонування європейського суду та його тенденцій. Було також продуктивне спілкування з представниками України в Раді Європи. Вони розповіли свою місію, своє завдання, як вони докладаються до формування іміджу нашої держави у європейському просторі та світі. Насправді, ця зустріч дала можливість розібратись з тими структурами, які є в європейській бюрократії. Їх в європейській системі політичної влади ще більше, ніж в українській бюрократії, але ефективність, засади та мотиви інші. 
 
Цікаво також було почути про Програму Ради Європи щодо місцевого самоврядування, яка вже діє з початку року. Зрозумів, що наше законодавство, що мало б узгоджуватись якось з європейським законодавством, експертизу Ради Європи робить лише на замовлення наших офіційних державних органів. Тобто замовляють експертизу лише по потребі. А висновки після експертизи є закритими, лише для органів влади, і ми, як представники  громади, не знаємо як ті чи інші законодавчі зміни відповідають європейській практиці, європейському законодавству. Ми дійшли висновку, що ці зміни, що вносить Рада Європи, мали б бути доступними принаймні в англійській версії на офіційних інтернет ресурсах Ради Європи. Це один з практичних результатів поїздки», - поділився враженнями після подорожі Валерій Веремчук, депутат ЛМР.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради