Сьогодні відбудеться урочисте відкриття вулиці імені Квітки Цісик
Новини
Сьогодні, 25 червня, о 14.00 год. відбудеться урочисте відкриття вулиці Квітки Цісик. Відтепер іменем відомої американської співачки українського походження буде називатись вулиця, яка з'єднує вул. А.Лінкольна та вул. М.Хвильового. Ухвалу про відкриття вулиці Квітки Цісик депутати Львівської міської ради одноголосно прийняли під час урочистої сесії до Дня міста, 7 травня.
 
Квітка Цісик – це американська співачка українського походження,співачка-сопрано, виконавиця українських народних і популярних пісень. Її батьки жили у Львові на вул. Глибокій, 8, але переїхали до Америки, де і народилась майбутня співачка.
 
«Вона дуже чудово знала українську мову, дуже любила українські пісні. Я вважаю, що вона відтворила нову епоху для української пісні. В її виконанні було багато народних пісень.  У Квітки Цісик такий тембр голосу, що її неможливо сплутати з жодною іншою співачкою нашої держави. І тому ми вирішили обов’язково відкрити у Львові вулицю в ім’я цієї неймовірної співачки. Це новостворена вулиця, яка ще не мала назви, що з’єднує вул.  Лінкольна та вул. Хвильового. Продюсером цього проекту є американський ноумен, продюсер та ведучий Олександр Гутмахер», - розповів Роман Грицевич, депутат Львівської міської ради.
 
Крім того на цій вулиці знаходиться середня школа №54. Тому депутати ЛМР вирішили зробити у цій школі меморіальний музей імені Квітки Цісик. За словами Романа Грицевича, її родина з Америки та Львова погодилась передати найцінніші речі співачки в цей музей. А саме приміщення музеї буде озвучено її піснями.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: novaya.com.ua