Батьки дітей з особливими потребами повинні усвідомити, що вони можуть і повинні відігравати важливу роль у забезпеченні якісної інклюзивної освіти для своїх дітей
Новини
Зараз у Львові триває «Канадсько-українська літня школа 2010 в Україні», що проходить у рамках Канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні». Основними цілями проекту є: краще поінформувати українських учасників про визначальну роль, яку відіграють батьки дітей з особливими потребами для успішної інклюзії дітей у школах за місцем проживання; заохотити батьків усвідомити ту роль, яку вони можуть і повинні відігравати для забезпечення якісної інклюзивної освіти для своїх дітей; за допомогою навчання та поширення інформації озброїти родини, де виховуються діти з різними видами порушень, такими стратегіями, які дозволять успішно відстоювати ефективне інклюзивне навчання для їхніх дітей, завдяки чому діти з особливими потребами вестимуть насичене, активне життя як повноправні представники шкіл та місцевих громад; крім того, зміцнити стосунки між батьками-учасниками з Канади і України для створення міжнародного партнерства на підтримку батьківського голосу в процесі становлення інклюзивних шкіл в Україні.
 
«Зараз цей проект є дуже сконцентрований, він розповсюджується на одну пілотну школу та два регіони, а саме Львівський та Кримський. Проект проходить 3-ій рік і зараз важливим є розповсюдити його філософію по цілій Україні. Батьки зараз повинні зрозуміти, що вони є рушійною силою та повинні відстоювати право своєї дитини навчатись у школі. Для цього приїхали і канадські батьки, щоб поділитись своїм досвідом та довести, що не потрібно стояти осторонь. І звичайно є ще така проблема, як те, що система не готова нас сприймати. У Львові над цим питанням працюють уже 10-12 років і тут є розуміння з освітянами», - розповів депутат ЛМР Микола Сварник, куратор модуля «Громадянське суспільство».

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: osvita.ua