Під час пленарного засідання, 7 травня, депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про присвоєння почесних відзнак територіальної громади м. Львова у 2010 році»
Новини
Згідно з ухвалою за визначний внесок у національне відродження України посмертно присвоїти звання «Почесний громадянин міста Львова» Степану Бандері, українському політичному діячеві, ідеологу українського націоналістичного руху 20 століття, голові Проводу ОУН та Роману Шухевичу, українському політичному та державному діячеві, члену галицького крайового Проводу ОУН, генералу-хорунжию, головнокомандувачу УПА, голові Секретаріату Української головної визвольної ради.
 
За визначний внесок у національне відродження України звання «Почесний громадянин міста Львова» присвоюється Дарії Гусяк, активному члену ОУН-УПА, учаснику національно-визвольної боротьби, однієї зі зв’язкових Генерала Тараса Чупринки (Романа Шухевича), активному учаснику громадського та політичного життя м. Львова.
 
Також депутати ЛМР вирішили присвоїти звання «Львів’янин року» Івану Вакарчуку, Герою України, доктору фізико-математичних наук, професору та екс-міністру освіти і науки України. Звання присвоїли за видатні досягнення у науковій, науково-педагогічній та організаційній діяльності, запровадження принципу державно-громадського управління освітою, проведення реформ у галузі освіти, визнаних як одних з найбільших в історії незалежної України.
 
«У зв’язку з тими подіями, які останнім часом розгортались в Україні,під час пленарного засідання було вирішено включити до переліку та відзначити тих осіб, які можуть претендувати на таку високу винагороду як почесний громадянин міста Львова, героїв України Романа Шухевича, а також Степана Бандеру. І саме це рішення було підтримано сьогодні в сесійній залі. Ще один герой України – професор, ректор ЛНУ ім. І. Франка Іван Вакарчук був визнаний почесним громадянином Львова», - розповів Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради.
 
Крім того було вирішено присвоїти звання «Шляхетна львівська родина» родині Надрагів за активну діяльність у роки Визвольних змагань та у міжвоєнний період, за заслуги у галузі науки і медицини кількох поколінь родини Надраги Богдана Олександровича, старійшини медичної громади м. Львова, Почесного члена Українського Лікарського Товариства у Львові.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради