Юрій Кужелюк: Реформа місцевого самоврядування повинна відбуватися для громадян, а не під кон’юнктурними політичними інтересами
Інтерв’ю

Юрій Кужелюк – голова фракції УНП у Львівській міській раді

Пане Юрію, поясніть будь ласка  у чому насамперед має виявлятися реформа місцевого самоврядування в Україні і які перспективи її проведення в життя?

Без фінансової основи місцеве самоврядування є приречене. В даний момент перспективи проведення реформи є нульові, оскільки наша Верховна Рада не здатна навіть приступити до роботи. Друга проблема – реформа повинна відбуватися для громадян, а не під кон’юнктурними політичними інтересами.

Чи будуть відновлені районні ради?

Я не є прихильником відновлення у Львові районних рад, уявіть собі: Львівська міська рада має 90 депутатів і кожен з шести районів буде мати ще по 50. Біля 400 людей будуть займатися не відомо чим. Одна районна рада вирішить ліквідувати трамвай, а інша будувати на одній трамвайній колії, краще прийняти статут міста , де чітко обумовити права районних адміністрацій. Львів – це цілісний організм.

Назвіть три головні проблеми (завдання) в роботі депутатського корпусу міськради сезону 2009-2010.

1. прийняти збалансований бюджет 2010 року. 2. відмовитись від прийняття популістських рішень перед виборами. 3. Не втратити Євро-2012. 4. Докласти всіх зусиль до енергозбереження.

Якими є справжні причини розпуску міськвиконкому?

Діючий виконком в багатьох випадках порушував законодавство і перевищував свої повноваження. Достатньо згадати останнє рішення про 26 земельних ділянок незаконно виділених виконкомом під МАФи. Коли про це стало відомо, ініціатори злякались і відмінили своє рішення. Проте якщо у виконком будуть запропоновані в більшості ті ж самі чиновники, то мало що зміниться. Бо загалом виконком є атавізмом. перетворюється в машину для штампування рішень.

Пане Юрію, Ви довгий час є депутатом міськради і учасник прийняття всіх рішень по Грибовицькому сміттєзвалищу. Чи є якісь зрушення у вирішення цією екологічної проблеми?

Минулого тижня я був черговий раз у Грибовичах, бачив станцію по очистці інфільтратів, яка збудована, але не діє багато років. Це саме депутати виділили гроші на будівництво, а от виконавча влада не змогла її запустити в дію. У результаті чого інфільтрати отруюють землю. Бачив станцію дегазації біогазу і, саме головне, я задаю запитання: чому виконавча влада Львова так вперто лобіює притягнення до рекультивації Грибовицького сміттєзвалища донецькі фірми? В той час, як у Донецьку сміттєпереробний завод будуватиме шведська фірма за свої кошти, вкладаючи в інвестиції біля 300 млн. євро і плануючи отримати зі сміття прибуток. Питання до нашої виконавчої влади: невже у Донецьку такі примітивні, що запрошують шведів, а ми такі розумні, що запрошуємо фірму з Донецька?

Чи справді львів'яни отримають воду цілодобово на початку наступного року?

Думаю, що ні. На даний момент з обіцяних 191 млн. грн. на рахунок міськради прийшло лише 40 млн. Виконати такий величезний об'єм робіт за три місяці практично не можливо, хоча рухатися в тому напрямку, звичайно, треба. Проблема води є складною інженерно-фінансовою проблемою, яка включає забезпечення водою приміських сіл, де в криницях щезає вода, а також заміну водогонів, збудованих 30-70 років тому, зменшення витоків води (понад третину від загального об'єму). Але погодьтеся, що після того, як ми взяли кредит Світового банку, водопостачання у Львові покращилося.

Люди кажуть, що за Садового місто таки стало чистіше, є водопостачання, розвивається туризм. Ви так не думаєте?

Тих, хто вважає, що місто стало чистіше, я запрошую проїхати в ті райони, проблемами яких я займаюся. На Глинянський тракт, на Кричиці, в Білогорщу, в Рясне, тобто не на площу Ринок, а у віддалені райони Львова. І подивитися, як жителі викидають сміття в зелених зонах, бо не організований вивіз сміття в приватному секторі. Цю проблему з департаментом житлового господарства стараюся вирішити ще з минулого року. Але "віз і нині там". Хочу повідомити, що кожний 5 львів'янин не має такого блага, як каналізація. Чи можна з вигрібною ямою говорити про європейськість?

Хочу повідомити, що двічі управління капітального управління, маючи закладені у бюджеті гроші, не спромоглося виконати проектних робіт на каналізування віддалених районів.

Хочу повідомити, що місто не спромоглося заплатити 20 млн. грн. боргів за роботи, виконані минулого року, і далі продовжує розкопувати вулиці. Запрошую Вас приєднатися, як львів'янина, до вирішення даних проблем.

Коли відбудуться вибори мера Львова? Які шанси Садового?

У Верховній Раді зареєстровано проект поданий впливовими депутатами від двох найбільших фракцій: Від БЮТу - Портновим і Лавриновичем від Партії Регіонів про проведення виборів депутатів місцевих рад та голів сільських, селищних та міських голів 30 травня 2010 року.

А шанси Садового будуть залежати від його діяльності. Хоча, на мою думку, вони значно менші, ніж під час виборів 2006 року.

Пане Юрію, створення ГО «Спільнота» зумовлене бажанням відмежуватися від фракції УНП в міськраді чи від УНП загалом?

Я ні від чого не відмежовуюся. Проте вважаю, що нинішня система виборів за закритими партійними списками приводить до деградації партій всіх без винятку і, відповідно, рад, починаючи з верховної і закінчуючи сільськими. оскільки депутат не може мати власної думки, а повинен думати як догодити партійним бонзам задля подальшого попадання у виборчий список.

Матеріали надані інтернет-виданням "Вголос"