Юрій Кужелюк, голова фракції «Україна Соборна» у ЛМР, про борги львівських комунальних підприємств
Інтерв’ю

«Щомісяця у «Львівводоканалі» виникає одна й та ж проблема – погрози від «Львівобленерго» щодо відключення електроенергії. Не може існувати підприємство на такій грані. Це зумовлено багатьма речами, в тому числі й нашим рідним урядом, який піднімає для комунальних підприємств вартість на електроенергію, на газ, але в той же час не дозволяє піднімати тарифів і не відшкодовує різницю комунальним підприємствам. І ця різниця вже складає десятки мільйонів гривень. Комунальні підприємства залазять в борги. Вони боргують по сплаті податків, у різні фонди, за кредитними зобов’язаннями.
 
– Чим такі борги найбільших комунальних підприємств загрожують місту, мешканцям?
 
– Щодо газу і електрики, принцип простий. Всього-на-всього відключають. І жодного толку з тих законів, котрі забороняють не надавати послуг, у випадку, коли відключені насоси.
 
Тому зараз недоречно бавитися у різноманітні забавки. Розуміємо, що є багато чого недоброго, але не вподобляймося до урядів Греції чи Італії, які до всіх були добрі, а тепер не можуть собі дати ради.
 
– Чи розглядатиметься варіант компенсації цих заборгованостей із міського бюджету?
 
– У бюджеті пусто. Нема звідки відшкодовувати. Бюджет Львова, як колись казали, колхоз-мільйонер. Тобто, мільйон боргу.
 
– Який же вихід із ситуації?
 
– Шукають постійно. Йдуть до обленерго, просять про розтермінування цих боргів. Їм розтерміновують на п’ять місяців, потім ще розтерміновують, частково платять. Таке балансування на грані можливого. І це не є лише проблема конкретних керівників. Подібна ситуація по всій Україні. Уряд не приймає рішення. Плюс до всього ще й передвиборчий період: всі хочуть бути добрими з народом. Та ще й уряд вважає за потрібне виділяти досить багато коштів на свої потреби, а різницю у тарифах компенсовувати не хоче. Тож вирішення питання наразі не передбачається, ситуація залишається важкою. Така собі в’яла обстановка.
 
Борги нарощуються і коли хтось говорить, що борги спишуть – та не спишуть, бо за них хтось повинен заплатити...»