Роман Плахтій, депутат Львівської міськради, про вимогу звільнити Євгена Климовича з посади начальника управління комунального майна
Інтерв’ю

«Цей депутатський запит було сформовано на основі багатьох звернень, адже постійно, на кожній сесії, виникали якісь питання до управління комунальної власності, або щодо бездіяльності управління. Ми проаналізували рік роботи з управлінням, рік сподівання на співпрацю, яка б мала бути, мала б привести до поступальних рухів стосовно наповнення бюджету чи стосовно формування нової ідеї щодо управління майном. За цей рік депутати неодноразово зверталися до управління комунального майна стосовно організації роботи управління, стосовно наповнення бюджету. Ми мали свої пропозиції, які на жаль цим управлінням не розглянуті досі.

 
Ми нагадували як треба працювати, про те, що в нас є багато вільних приміщень, які незагосподарьовані, а відповідно руйнуються, замість того, щоб приносити користь місту. Відповіді нема.  
 
Тому ми не бачимо Климовича подальшим керівником управління комунальної власності. Ця людина не є прогресивною.
У нас мають бути кроки вперед. Це диктує суспільство. А нам говорять, що надзвичайно тяжко продається майно. Але відомо, що є люди, які хочуть купити це майно. І ми маємо їм дати таку можливість. Люди звертаються до нас, ми у свою чергу в управління, але там два місяці не можуть розглянути питання. Депутати неодноразово вказували, що така поведінка нас не задовільняє.
 
Я, голова профільної комісії, не знаю наскільки виконаний бюджет у частині продажу та оренди майна у 2011 році. Управління не дає мені такої інформації.
 
Ми тримаємо управління на балансі міськради, воно бере гроші на утримання, а приносить       значно менше коштів, ніж  отримує. Значить нам не потрібна така структура, яка тягне в боргову яму. Це має ьути бюджетотворча гілка влади. А її керівництво з цим не справляється.
 
– На цій сесії ви зняли з розгляду усі майнові питання. Як буде далі?
 
– Ми зняли майнові питання, тому що на комісію з питань комунального майна і власності покладається відповідальність контролювати виконанням цих ухвал. Але ми не можемо здійснювати цієї функції, бо у нас немає доступу до цієї інформації, нам не надають інформації про те чи виконана та чи інша ухвала. Ми за цей рік не отримали жодного звіту щодо виконання ухвал.  Нам треба розробити систему здійснення цього контролю, хочемо, щоб це стимулювало нас до праці. 
 
– Тож яка подальша доля Климковича та майнових питань на наступних сесіях?
 
– На сьогоднішній день все залежить від міського голови. Він призначав дану особу на керівництво цим управлінням і від нього залежатиме її хвільнення. Депутати вже давно визначилися щодо Євгена Климковича. Тепер слово за міським головою.
Ми можемо розглядати тільки ті питання, на як маємо контроль і вплив. А не приймати взагалі ухвал майнових ми не можемо, За кожною ухвалою стоять люди, громадські організації, підприємства».
 
Нагадаємо, сьогодні, 15 грудня, депутати Львівської міської ради прийняли звернення з вимогою вимогу до міського голови А. Садового звільнити начальника управління комунального майна Євгена Климовича. Зверненням зачитав представник ВО «Свобода» Роман Плахтій.
«Звільнити у зв’язку з порушенням вимог статі 12 ЗУ про службу в органах місцевого самоврядування», - зазначено у звернені.