Щеглюк Василь Романович (ВО «Свобода»)
Депутати міської ради

Щеглюк Василь Романович народився 19 листопада 1944р. у селищі Тяпче Долинського району Івано-Франківської області. Член постійної депутатської комісії медицини, освіти  і соціального захисту.

Після закінчення  Болехівської СШ №1  навчався стаціонарно на електромеханічному факультеті Львівського політехнічного інституту, який закінчив у 1967р. Паралельно у 1964-1966 рр. пройшов навчання у громадському університеті журналістики при Львівському облуправлінні з питань преси.
 
Трудова діяльність:
 
1961-1962 рр. - працював вантажником у Долинській конторі буріння. 
 
Працював конструктором і провідним конструктором у проектних організаціях Запоріжжя і Львова, енергетиком і головним енергетиком на львівських підприємствах, 1,5 року –  службовцем у Львівській обласній державній адміністрації, 12,5 року перед виходом на пенсію – в міській раді. Тривалий час був керівником відділу та сектору побуту. Останні його посади в ЛМР – начальник управління промисловості та підприємництва, заступник начальника управління державної реєстрації.
 
Як інженер має декілька технічних винаходів, патент на останній з яких оформлений у 2011р.
 
Деякий час працював журналістом у районній та обласній газетах. Регулярно публікував і публікує статті на різні теми в газетах, журналах і на електронних сайтах, виступає по радіо і на телебаченні. Був членом Руху і Товариства української мови з початку їх створення,  член  ВУТ «Просвіта» і партії ВО «Свобода». 
 
З 1993 по 2006 р. виконував обов’язки заступника голови громадської комісії міської ради з питань функціонування української мови у м. Львові.
 
Із шкільних років займається малюванням та літературною творчістю. В радянські часи його вірші та новели публікувалися у газетах, колективних збірниках, журналах «Жовтень» і «Україна», але не були видані окремою книжкою, хоча подавав рукописи у видавництва. Однією з причин була та, що зі студентських років перебував під наглядом КДБ (через участь у міжвузівському хорі «Гомін» у 1964-65рр., який було заборонено, а також через «буржуазний націоналізм»). Першу збірку поезій «Трунок вічності» видав «самвидавом» у 1990р. Згодом добірки його творів, у т.ч. сатиричних та гумористичних, не раз публікувалися у журналі «Дзвін». 
 
Після проголошення незалежності України видав 12  збірок поезій, 2 історичні романи, один з яких – документальний, та історичне есе-дослідження. Його роман для підлітків «Несподівані скарби», став лауреатом міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2011».
 
У літературному записі В.Щеглюка в 2010 р. було видано також спогади його родича, відомого діяча ОУН, полковника УПА Л.Павлишина «На грані двох світів».
 
Член партії ВО "Свобода"