Іван Гринда, голова комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міської ради, про проблему підвищення цін на проїзд у маршрутках
Інтерв’ю

«Перевізники завжди закладають собі вищу шкалу, бо прийняття тарифів вимагає часу – це справа не одного тижня.  Зростає в ціні дизпальне та запчастини, незважаючи на рішення виконкомів наших чи інших органів влади, тому вони це закладають наперед.  Ми розуміємо, що для перевізників це бізнес, але  для міської ради це одна з соціальних проблем. Тому влада і перевізники мають дійти якогось консенсусу. Упродовж півроку не було ніякої ініціативи з боку влади щодо зустрічі з перевізниками, тому після приходу нового депутатського корпусу я ініціював зустріч з ними.  Зараз ми бачимо, як щодня зростає на п’ять копійок ціна дизпалива, відповідно, почався діалог, і потрібно проводити певні кроки. Однак виконком минулого тижня не розглянув це питання.  

– Що треба робити для розв’язання ситуації? 
 
Потрібен діалог і ми будемо його провадити. Ми будемо робити все, щоби перевізники були задоволені в фінансових питаннях. З іншого боку, ми розуміємо, що тут живе 800 тисяч людей плюс маса людей, які доїжджають до Львова. І ми не можемо робити для них ціновий шок з 1,75 грн до 2,5 грн. Очевидно, що до того діалогу треба залучати людей і послухати їх думку. А може треба компенсувати 25 копійок з міського бюджету, а не змушувати платити людей?»    
 
Нагадаємо, учора частина пасажирських перевізників Львова розпочала безстроковий страйк, вимагаючи підняття цін на проїзд до 2,5 грн. Виконком міської ради може погодити тариф у 2 гривні, однак перевізники кажуть, що такий тариф їх не влаштовує. 

Львівський портал