Чиновникам підвищили премії
анонси

Депутати міськради дозволили нараховувати чиновникам премії до 300 відсотків місячної зарплати
Відповідну ухвалу міські обранці затвердили на останньому засіданні сесії. Водночас, до прикладу, для вчителів нашого міста максимальна премія сягає тільки 50 відсотків місячного окладу.

Чиновники в мерії і досі отримували більші премії — в розмірі 50 — 100 відсотків своїх окладів, а до кризи загалом подекуди до 900 відсотків.

"Я голосував проти цього рішення, — каже депутат Андрій Стецьків, голова бюджетної комісії Львівської міськради. — Адже різниця у преміях для простих чиновників і їхніх начальників шалено велика, та й в умовах кризи міська скарбниця не може дозволити собі такої розкоші".

За словами пана Стецьківа, зарплата службовця мерії коливається від тисячі до 10тисяч гривень. Тож якщо премія для простого чиновника тепер становитиме максимум 3 тисячі гривень, для начальників це буде аж ЗО тисяч. "Премії нараховують невідомо за які заслуги, і залежать від міського голови".

"Немає у нас й ефективної системи для об'єктивного нарахування премій, — зазначає пан Стецьків. — їх мали б нараховувати за написання проектів ухвал, за рішення, яке б сприяло енергозбереженню в нашому місті. А у нас премії нараховують невідомо за які заслуги, і залежать вони від бажання міської влади й особисто міського голови".

Тож Андрій Стецьків обіцяє подбати про контроль за нарахуванням премій. А ухвала про 300-відсоткові премії ще не почала діяти — депутати повинні ухвалити бюджет на 2010 рік. " І ми ще будемо боротися за те, щоб скасувати її або не закладати на неї коштів із міського бюджету", — додає голова бюджетної комісії Львівської міськради.


Тарас Вархоляк
Газета по-українськи 23.02.10 №27(983)