Приміські маршрути «обкарнали»
анонси

Через два місяці рух транзитних приміських та міжміських автобусів через центр Львова заборонять
 
Депутатам Львівської міської ради не сподобалося, що приміські та міжміські автобуси доставляють пасажирів із “глибинки” просто у центр міста, а то й перевозять їх через ціле місто, висаджуючи аж на протилежному за напрямком приміському вокзалі. Такі подовжені маршрути зручні для “доїжджаючих”, а от львів’янам створюють незручності, оскільки дублюють міські маршрути, завантажуючи автівками центр міста.

На сесії міськради такі “примісько-міські” маршрути вирішили “обкарнати” - депутати прийняли ухвалу “Про додаткові заходи щодо впорядкування перевезень у Львові”. Тепер “з метою вдосконалення автобусної мережі” рух Львовом приміських та міжміських автобусних маршрутів обмежено – до найближчих автостанцій та погоджених місць зупинки. Ухвала передбачає місця, до яких мають доїжджати приміські маршрути. Для стрийського напрямку – це автовокзал на вул. Стрийській, для жовківського, буського та радехівського напрямків – автостанція АС-2 (вул. Б. Хмельницького, 225), для городоцького напрямку – приміський вокзал (Городоцька, 112), яворівського напрямку – автовокзал навпроти Янівського цвинтаря (вул. Шевченка, 136), для маршрутів золочівського напрямку – вул. Личаківська, 162, бібрського напрямку – вул. Луганська, 2, брюховицького напрямку – вул. Під Дубом, вул. Джерельна.

Автостанція АС-8 (пл. Двірцева,1, Головний залізничний вокзал) обслуговуватиме тільки приміські та міжміські автобусні маршрути, які сполучають санаторно-курортні місця зі Львовом. Заборонили також рух транзитних автобусів через Львів, визначивши місцем зупинки для них автовокзал на вул. Стрийській, звідки вони можуть виїжджати тільки через кільцеву дорогу. З перевізниками, які не будуть дотримуватися вимог ухвали, достроково розриватимуть договори на перевезення.

Ця ухвала “на випередження”, оскільки, за словами її ініціатора, депутата міської ради Андрія Мисика, депутати дали управлінню транспорту та зв’язку два місяці на опрацювання і фактично через два місяці почнуть перевіряти виконання ухвали.

Для повноцінного впорядкування перевезень необхідно побудувати на периферії Львова чотири автостанції – золочівського, яворівського, бібрського і городоцького напрямків. Про це “Леополісу” розповів начальник міського управління транспорту і зв’язку Микола Шкурган. За його словами, ділянки для цих автостанцій вже виділено, в міському бюджеті-2010 року закладуть кошти на розробку проектної документації. Автостанцію яворівського напрямку перенесуть з вул. Шевченка в мікрорайон Рясне-2, побудують нові автостанції на вул. Б. Хмельницького, Личаківській та на приміському вокзалі. Микола Шкурган підтримує новоприйняту ухвалу: “На автобусах стрийського напрямку – перевантаження, але реально до площі Двірцевої доїздить 1-2 людини”.

Однак з міського бюджету профінансують лише розробку проектної документації на чотири автостанції, а от коштів на їх побудову чекатимуть від потенційного інвестора. Про це розповів начальник департаменту містобудування ЛМР Андрій Павлів. За його словами, загальна вартість чотирьох нових автостанцій приміського транспорту – 50 мільйонів євро. Усі споруди будуть павільйонного типу, їх будівництво триватиме не більш як рік. Вартість автостанцій зумовлена потребою належного облаштування інженерних споруд – освітлення, облаштування зупинок.

Коментар для «Леополіса»

Олег СКАРБІНЕЦЬ, фотохудожник

Живу у Миколаєві і щодня доїжджаю на роботу до Львова так само, як і багато моїх сусідів. Ми обурені таким рішенням Львівської міської ради! Якщо впровадять таке рішення, воно створить багато незручностей і для львів’ян, і для жителів районів. Крім того, що ми більше витрачатимемо на проїзд, на автовокзалах (для нашого напрямку – це стрийський) буде велике скупчення людей. Це завадить і львів’янам, і пасажирам закордонних і міжміських маршрутів. Біля автовокзалу будуть постійні “корки”.


"Високий замок" 18.02.2010 № 33
Юлія Ліщенко
 

 

 

Коментарі 

 
0 #1 Іван 05.01.2012 19:16
Наші депутати втратили клепку
Цитувати