На полотнах – життя чорношкірих
анонси
У ресторані «Кентавр» триває виставка живопису одеської художниці Тетяни Біновської «Портрети Африки (Rainbow Faces)»
 
Цією експозицією у Львові розпочинається арт-проект «Кентавр», що об’єднає культуру споживання вишуканої їжі та мистецтво. Щомісяця відкриватимуть нові виставки, проводитимуть мистецькі акції та презентації.
 
«Першою ластівкою» в арт-проекті стала художниця з Одеси. Тетяна Біновська – відома в Україні та поза її межами, власниця однієї з найперших та найбільших галерей в Україні. До Львова вона вперше привезла свої картини з циклу «Ах, Африка» під назвою «Портрети Африки (Rainbow Faces)». Художниця створила їх під враженнями від мандрівки Південно-Африканською Республікою. Її незвичні роботи вже бачили у багатьох містах України, Бельгії. Побували вони і в Кейптауні (ПАР). 
 
За словами координатора проекту Сергія Савченка, Тетяна Біновська – неординарна особистість. «Вона - жива і яскрава, а її роботи вражають не лише самобутністю живописної техніки, а й елементами декору», - розповів він. На широкоформатних полотнах – африканські чоловіки й жінки: то розкішні й заворожуючі, то прості у своїй повсякденності. 
 
Чому саме одеський митець? «Львів є культурною столицею України. Але що ж львів’яни знають про митців з Харкова, Одещини, Луганщини? Там є художники, варті уваги, - каже Сергій Савченко. – Мета проекту – відкрити нові імена художників та показати роботи вже відомих». 
 
Як запевнив власник ресторану «Кентавр» та ініціатор арт-проекту Вардкес Арзуманян, усі зможуть оглянути картини, незалежно від того, чи є вони відвідувачами ресторану. «На виставці представлено 15 картин Тетяни Біновської, які можна буде і придбати», - сказав він. 
 
«Райдужними людьми Бога (rainbow – з англ. «веселка» – Ю.Т.-Ч.) назвав колишній архієпископ англіканської церкви Дезмонд Туту звільнений народ Південної Африки – це дивний конгломерат релігійних вірувань та культур, що живе у ПАР. Незважаючи на те, що вона ще не повністю подолала глибоко укорінені расові забобони, рішучість, з якою її народ будує нове суспільство, робить ПАР ще більш привабливою для мандрівників. На тлі незліченних природних багатств країни саме люди є по-справжньому найціннішим її скарбом», – так про свій проект говорить Тетяна Біновська.

Юлія Тунік-Чорна