Львів і Люблін створять міжнародну економічну палату
анонси

Міста-побратими Львів та Люблін стануть ще ближчими. Мерії обох міст підписали “Декларацію про основні напрями співпраці Львова та Любліна у 2009 - 2010 роках”.

Документ передбачає масштабну співпрацю – від культури до економіки. Підприємцям, зокрема, обіцяють сприяти реалізації інвестиційних проектів на території обох міст. Допоможе у цьому міжнародна економічна палата, яку запланували створити міста. За словами секретаря Львівської міської ради Володимира Квурта, зараз співпраця між підприємцями обох міст має приватний характер, є неорганізованою. Як наслідок, виникає багато труднощів, починаючи від оформлення віз, закінчуючи отриманням інформації про товари, які пропонують підприємства.

Економічна палата допоможе вирішити ці проблеми. “Економічні палати, які вже функціонують у Польщі, створювалися для того, щоб налагодити діалог між підприємцями. Бізнесмени туди вступають за власним бажанням і обмінюються інформацією, порадами, досвідом. Щось подібне ми хочемо створити зараз на рівні двох наших міст – Львова та Любліна», - говорить голова Ради міста Любліна (Польща) Пйотр Ковальчик.

Окрім питань економічних, спільно вирішуватимуть проблеми комунальні. Зокрема, комунальники обох міст обмінюватимуться досвідом щодо функціонування та модернізації систем водопостачання та теплозабезпечення. “Реформування житлово-комунального господарства для нас дуже важливе. Люблін має хороший досвід у сфері енергозбереження будинків. У них діяла і місцева, і загальнодержавна програма утеплення будинків. Ми б також хотіли запровадити таку програму», - говорить голова фракції блоку «Наша Україна» у Львівській міській раді Василь Трач.

Документ також передбачає широку співпрацю у сфері культури та туризму. Зокрема, міста допомагатимуть одне одному зберігати архітектурну спадщину: обмінюватимуться досвідом, консультуватимуться, залучатимуть до цього зовнішнє фінансування. Нагадаємо, співпраця між Львовом та Любліном розпочалася у січні 2004 року.


Ольга Читайло
Високий Замок, 26.10.2009, №194(4088)