Віра Лясковська, депутат Львівської міської ради, про справу брюховицьких лісів, київський слід і силу громади
Інтерв’ю

Минулого тижня Вищий адміністративний суд ухвалив рішення, яким таки залишив за громадою 32 гектари брюховицького лісу. В епохальній справі захоплення брюховицьких лісів, яка тягнеться вже п'ять років, це рішення вважають доленосним і визначальним.

Нагадаємо, йдеться про намагання кооперативу "Ремонт", грубо сфальсифікувавши документи, захопити понад 350 га землі. А саме: сфальсифікованою ухвалою Львівської обласної ради 1993 р. нібито було вилучено 328,7 га цих лісів із Держ­лісфонду України і долучено до Грибовицької сільської ради для житлово-дачного будівництва. А в 1995 - 1997 рр. Грибовицька сільська рада нібито на звернення кооперативу "Ремонт" вилучила 32,3 га цих же лісів із Держлісфонду і перевела їх у землі запасу під житлово-дачне будівництво. Хоча за законодавством ліси такої категорії може вилучити лише Верховна Рада України і лише під особливі стратегічні цілі. А в 2005 р. кооператив "Ремонт" звернувся до Грибовицької сільської ради з вимогою продати 32,3 га під житлово-дачне будівництво. Проте ніхто не вилучав ці ліси із Держлісфонду і не долучав їх до с. Грибовичів, не було змінено меж ні району, ні с. Грибовичів, ліси не знімали з обліку Держ­лісфонду, і земля постійно є на обліку Львівської міської ради. Слідчі підрозділи прокуратури і суд встановили, що ухвала Львівської обласної ради, а також рішення Грибовицької ради і виконкому сфальсифіковані. Львівські суди неодноразово вирішували ці справи на користь держави, а вищий адміністративний суд касував їх і повертав знову в першу судову інстанцію...

Про перебіг справи "Пошті" розповіла депутат Львівської міської ради, голова постійної депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Віра Лясковська.

- Пані Віро, чи можна вважати рішення Вищого адміністративного суду крапкою у справі захоплення брюховицьких лісів?

- Ми досягли головного. Проте до крапки ще далеко. Адже ще не минув термін оскарження рішення Господарського суду Львівської області щодо 328 га. Суд відхилив усі вимоги кооперативу "Ремонт", проте злочинне угруповання, з яким ми боремося вже п'ять років, дуже винахідливе і може придумати ще чимало підстав для оскарження. Тому наразі чекаємо. Окрім того, ми переконані, що стосовно захоплення брюховицьких лісів таки має бути кримінальна справа із логічним завершенням - судом і обвинувальним вироком.

- Прокуратура Львівської області свого часу порушувала кримінальну справу за цією історією, проте її забрали до Генпрокуратури. На Вашу думку, чому? І яка доля цієї кримінальної справи?

- Прокуратура Львівської області кілька разів порушувала кримінальну справу з цього приводу і під тиском закривала її, проте ми натискали і прокурор області Олексій Баганець знов її поновлював. Урешті у Києві зрозуміли, що Львів так просто не поступиться своєю землею. Тоді Генпрокуратура витребувала справу і ледь не під диктовку представників кооперативу "Ремонт" написала свою відповідь і мала намір поховати цю справу. Проте ми сподіваємося на її поновлення.

- Після стількох років що стало нарешті переломним моментом у цій війні?

- Останній удар зробив Юрій Кармазін, який зачитав звернення на засіданні Верховної Ради. Після цього ситуація почала змінюватися. Також він та його представник Павло Барнацький узяли документи, які мали депутати Львівської міської ради, й пішли з ними у Генпрокуратуру доводити причетність їх працівників до незаконного закриття кримінальної справи. І цим Генпрокуратуру фактично обеззброїли, бо вже з рук Кармазіна Генпрокуратурі буде непросто зам'яти справу. Окрім того, Юрій Шухевич зустрічався з Президентом і розповів йому особисто про цю справу і про причетність до неї Віктора Балоги та Ігоря Пукшина. Їх прізвища ми неодноразово називали у ЗМІ як тих, хто покриває дії злочинного угруповання.

Допоміг нам і збіг обставин. Відсутність Балоги на Банківській - це був похоронний марш для кооперативу "Ремонт". І судді, побачивши, що на них уже не зможуть тиснути, звільнили себе нарешті від цієї справи і ухвалили рішення на користь держави.

 

Ірина Гищук