На реставрацію Вірменського собору у Львові цьогоріч витратять 1,5 млн грн
анонси
1 липня розпочинаються роботи з реконструкції скульптурної групи «Голгофа», що у Вірменському подвір’ї. Закінчити роботи спільна українсько-польська група реставраторів планує до 2012 року.
 
Цьогоріч на роботи з відновлення внутрішнього подвір’я Собору в бюджет міста закладено 1,5 млн грн. Про це за результатами наради спільної українсько-польської наглядової комісії повідомив депутат Львівської міської ради Вардкес Арзуманян.
 
Польська сторона врахувала усі зауваження, висловлені під час дискусії про те, як має виглядати відреставрована пам’ятка: це буде консервація з відновленням втрачених елементів. За словами депутата, уже були проведені консультації з представниками ЮНЕСКО та іншими міжнародними інституціями, в ході яких було домовлено, що весь хід робіт проводитиметься під їхнім контролем, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Координаційної наглядової ради з питань реставрації та реновації ансамблю Вірменської вулиці.
 
Громадськість зможе спостерігати за реставраційними роботами в режимі on-line, оскільки в приміщеннях плануємо встановити веб-камери. До речі, відновлена Голгофа стоятиме на основі, незалежно від будинку, до якого вона вмонтована сьогодні.
 
Українська сторона взяла на себе обов’язок з виділити приміщення для роботи реставраторів. Ці роботи проводитимуться у приміщеннях Вірменського собору, який взяв на себе витрати з утримання цих приміщень під час реставраційних робіт.
 
На нараді спільної українсько-польською наглядової комісії також було вирішено, що у зв’язку з тим, що подвір’я Вірменського собору заплановано відкрити для львів’ян та туристів раніше, ніж буде закінчено роботу над "Голгофою", на місці пам’ятки висітиме банер з її зображенням, на якому буде вказано рік початку і кінця реставрації пам’ятки.

Захід.нет