Львів «заїла» омела
анонси

«Зелені легені» Львова потерпають від омели. На сполох забила депутатська комісія природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міської ради. Заступник голови комісії Тетяна Крушельницька переконує районні адміністрації та ЛКП «Зелений Львів» негайно рятувати дерева від омели.

Ті ж, як твердить депутат, використовують кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища не за призначенням. Замість організувати масове знищення омели на деревах, фінансують роботи комунальників з формування крон дерев. «Кошти, передбачені в районах міста на благоустрій та озеленення, чиновники вперто використовують на формування крон, – каже Тетяна Крушельницька. – Це не є гострою необхідністю, бо від омели дерево пропадає. Невже ми не розуміємо, що через цю недбалість втрачаємо дерева? Вони стають аварійними».

Крушельницька навела приклади безгосподарності, коли на вулиці Зеленій комунальники обрізали крони горобин. Натомість зовсім забули про шкідника, що псує дерево: омелу на сформованих кронах залишили. На прилеглих до вулиці Зеленої територіях кількарічні тополі повністю вкриті омелою. Їх теж ніхто не рятує.

Як розповіла для «Леополіса» спеціаліст першої категорії управління екології та благоустрою міської ради Марія Олійник, з омелою у Львові все-таки борються. Кожна районна адміністрація минулого року отримала по 109 тисяч гривень для обрізання цього шкідника. Якщо приймуть бюджет міста, то цьогоріч кожен район отримає по 430 тисяч гривень на омелу. «За ці кошти обрізають дерева, якщо вони уражені омелою більш ніж на 60%, – каже вона. – У 2009 році Галицька районна адміністрація врятувала від омели 72 дерева, санітарно обрізали близько 50 дерев. Найгірша ситуація з омелою у Франківському районі».

Чиновниця запевняє: обрізання омели – це найбільш дієвий спосіб боротьби із цим шкідником. Наразі не винайдено хімічних засобів, щоб захистити дерево повністю від її утворення.

Марія Деркач
"Високий замок"