Звіт депутата ЛМР Василя Горона
Звіти

Впродовж 2013 року за сприяння депутата Львівської міської ради Василя Горона в межах 21 мажоритарного округу відбулося відкриття низки нових дитячих майданчиків

В листопаді2013 року у Львові на вул. Раковського, 10 відбулося освячення новозбудованого дитячого майданчика. Майданчик облаштували поряд із Клінічною лікарнею №8 та Лікарнею для чорнобильців, багатоповерхівкою та цілим комплексом приватних будинків. Для встановлення гірочок, гойдалок та пісочниці при формуванні бюджету міста на 2013 рік Василю Горону вдалося пролобіювати необхідні кошти.

Поруч із майданчиком є глибокий яр, де місцеві мешканці створили самовільне сміттєзвалище. Щоби вберегти дітей від загрози нещасного випадку, депутат звернувся до виконавчих органів із вимогою облаштувати тут освітлення, а яр обгородити металевою сіткою. «Освітлення облаштували, але, як твердять чиновники, на сітку грошей у Львівському комунальному підприємстві "Дністер" традиційно немає. Довелося ці кошти знаходити самотужки. Проте, як обіцяли виконавці робіт, вже до 15 листопада цей яр обгородили", – розповів Василь Горон.

Також за сприяння депутата Львівської міської ради Василя Горона відбулось урочисте відкриття нового дитячого майданчика за адресою: вул. Орлина, 8А. Мешканці навколишніх будинків упродовж кількох років неодноразово зверталися до виконавчих органів влади, аби на прилеглій території встановили дитячий майданчик, проте чиновники завжди посилалися на відсутність коштів у міському бюджеті. " Упродовж двох років доводилося звертатися, як письмово, так і усно, до керівників відповідних виконавчих органів, відвідувати різного роду комісії, аби закріпити за цією територією місце для майданчика та домогтися необхідного фінансування закупівлі гойдалок, гірок, пісочниці, інших матеріалів та робіт з їх встановлення", – розповів Василь Горон.

Знову ж таки, при завершенні робіт не вистачило коштів для обгородження майданчика від глибоких ярів, які становили загрозу для життя та здоров'я дітей та облаштування зовнішнього освітлення. Відповідні витрати довелося покривати за допомогою спонсорів .

Окрім цього, влітку 2013 року за сприяння Василя Горона було дооблаштовано турніками та лавочками дитячий майданчик, що на вул. Дунайська, 7.

Василь Горон вимагає не допустити узаконення самовільної забудови під стінами школи та дитсадка

Про цю проблему депутат Василь Горон  зачитував депутатський запит під час сесії Львівської міської ради до міського голови Львова, прокурора міста та головного лікаря Львівської міської санітарно-епідеміологічної станції щодо самовільного зведення споруди під стінами загальноосвітньої школи №73 та дошкільного навчального закладу №118. Свободівець вимагає невідкладно усунути порушення санітарно-епідеміологічних норм щодо утримання самовільно зведеного об'єкта по вул. Дністерській, 5, що створює істотну загрозу для життя та здоров'я дітей.

Упродовж минулого року до нього надійшло багато звернень від адміністрації середньої загальноосвітньої школи №73 та дошкільного навчального закладу №118 щодо незаконної забудови по вул. Дністерській, 5. Адміністрація школи №73 та дитсадка №118 скаржиться, що ця будівля розташована на близькій від приміщень дошкільного закладу та середньої школи відстані і займає територію земельної ділянки, яка перебуває у користуванні цих освітніх установ. Ба більше, внаслідок самовільного захоплення земельної ділянки юридичною особою, що є власником зведеного об'єкта, середня школа №73 не може узгодити межі земельної ділянки для виготовлення необхідної документації на землекористування. Представники цих освітніх закладів наголошують на антисанітарному стані цього об'єкта самовільної забудови. Порушення санітарно-епідеміологічних норм зумовлює особливу небезпеку для дітей, які навчаються в дошкільному закладі та загальноосвітній школі

Василь Горон неодноразово звертався до виконавчих органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади з проханням усунути перешкоди, які створюють небезпеку для життя і здоров'я дітей та унеможливлюють документальне оформлення землекористування середньої школи №73.

"Однак на всі мої запити та звернення профільні владні органи не вжили жодних дієвих заходів і досі. Натомість адміністрація повідомила, що 30 березня 2012 року в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради видав наказ "Про затвердження висновку міжвідомчої комісії щодо технічної можливості проведення реконструкції нежитлових приміщень кафе-бару під літерою "А" (заг.пл.197,5 кв.м.) на вул. Дністерській, 5 під житловий будинок", – каже депутат. Окрім цього, затвердження висновку міжвідомчої комісії щодо самовільно зведеної будівлі без будь-яких документів на землекористування, занедбаний та антисанітарний стан якої щоденно створює загрозу для дітей, що навчаються в освітніх закладах біля цієї споруди, викликав обурення у представників батьківського комітету та обґрунтовані сумніви щодо правомірності цього рішення.

Аби невідкладно усунути порушення санітарно-епідеміологічних норм щодо утримання самовільно зведеного об'єкта на вул. Дністерській, 5, що створює істотну загрозу для життя та здоров'я дітей, які навчаються у середній школі №73 та дошкільному навчальному закладі №118, депутат звернувся до відповідних виконавчих органів із вимогою вжити для цього всіх необхідних заходів. Також вимагає перевірити правомірність видачі наказу директора департаменту житлового господарства та інфраструктури "Про затвердження висновку міжвідомчої комісії щодо технічної можливості проведення реконструкції нежитлових приміщень кафе-бару під літерою "А" (заг.пл.197,5 кв.м.) на вул. Дністерській, 5 під житловий будинок" та усунути перешкоди щодо оформлення землекористування для середньої загальноосвітньої школи №73".

Василь Горон: "Садовому потрібно нарешті сформулювати чітку позицію щодо сихівських доріг, а не займатися дешевим самопіаром"

Під час своїх відеозвернень Садовий неодноразово заявляв, що у 2013 році "пріоритет – Сихів як найбільший мікрорайон міста, де за останні роки не велося капітальних ремонтів доріг". Окрім цього, 29 березня 2013 року міський голова у телевізійному зверненні зазначив, що головним його пріоритетом є "покращення комфорту життя на Сихові". І ті плани, які Садовий озвучував попередньо щодо ремонту доріг, за його словами, є значно ширшими.

Після цих заяв для Василя Горона було великим здивуванням отримати відповідь на депутатський запит щодо відновлення дорожнього покриття на вулицях Пимоненка, Білоцерківська, Зубрівська, 1, Морозна, 12 та прилеглих міжквартальних вулиць. У відповіді, зокрема, йдеться, що "бюджетні асигнування, які передбаченні в міському бюджеті 2013 року на ремонт доріг Сихівського району не дозволяють здійснити ремонт на вказаних об'єктах. Ситуація повторилася і в 2014 році. При «пріоритет», для відновлення дорожнього покриття на тих вулицях, які подав Василь Горон у своїх зверненнях ще протягом 2011-2014 років традиційно коштів немає. «Андрієві Садовому потрібно визначитися, в якій системі координат він перебуває, та нарешті сформулювати чітку позицію щодо сихівських доріг, бо складається враження, що це чергова обіцянка, яку міський голова ніколи не мав наміру виконувати, і її озвучено заради дешевого самопіару", – каже Василь Горон.

За сприяння Василя Горона відремонтовано пішохідні хідники на вул. Липова Алея, Кримська та Дністерська

Понад 20 років пішохідні хідники від вулиці Липова Алея до вулиці Кримської, а також вздовж вулиці Дністерської жодного разу не ремонтували. При формуванні міського бюджету на 2013 рік депутатському корпусу вдалося пролобіювати виділення фінансів для проведення капітального ремонтну на відповідних відтинках тротуару. В серпні 2013 року підрядник завершив укладання тротуарної плитки на обох відрізках пішохідного хідника. До Василя Гороназвернулися з колективною заявою мешканці вулиць Зелена, Меблярська та Липова Алея з проханням посприяти у ремонті тротуару, що розташований паралельно до магістральної дороги по вулиці Зелена на відрізку від вулиці Липова Алея до вулиці Кримської.

Ще із 2011 року депутат неодноразово порушував питання щодо проведення ремонтних робіт на відповідних відрізках пішохідного хідника, проте чиновники відповідали, що коштів в бюджеті міста немає. У 2012 році при формуванні титульного списку для проведення ремонтних робіт Сихівської районної адміністрації ці об'єкти вдалося включити як одні із першочергових.

Василь Горон: "Недобудову на території школи № 73 викуплять для суспільних потреб громади"

На території львівської школи № 73, що на вул. Дністерській, 5, у 1999 році орендар ПП "Антураж" приватизував будівлю без відведення землі. Пізніше власником чи суборендарем цього приміщення стало ПП "Сюрприз". Під час літніх канікул 2000 року ПП "Сюрприз" самовільно захопило землю площею 0, 063 га і розпочало реконструкцію без належних на це документів. Протягом усіх цих років будівництво не було завершено. У зв'язку із цим школа не може виготовити акт про постійне користування землею через неможливість узгодити межі.

Депутат майже три роки вимагав від міського голови та прокуратури вжити необхідних заходів задля здійснення перевірки законности дій власника самовільної забудови та виготовлення відповідного акта на право шкільної адміністрації постійно користуватися землею. Тільки в березні 2013 року виконавчий комітет Львівської міськради надав управлінню капітального будівництва функції замовника на проведення оцінки об'єкта нерухомого майна на вул. Дністерській, 5, що підлягає викупу для суспільних потреб. Окрім цього, до ухвали з ініціятиви Василя Горона було внесено пункт про створення на базі цього недобудованого приміщення, яке має загальну площу 197,5 кв. м, дитячо-юнацького спортивного комплексу.«Під час сесії Львівської міськради депутати погодили викуп для суспільних потреб будівлі на території львівської школи №73, що на вул. Дністерській, 5. В ухвалу з моєї ініціятиви внесено пункт про створення на базі цієї недобудови, що має загальну площу 197,5 кв. м, дитячо-юнацького спортивного комплексу", – розповів нацоналіст.

Василь Горон: "Поступово розв'язуємо проблеми житлового господарства мікрорайону Новий Львів"

Каналізаційні мережі будинку №19 по вулиці Пимоненка, що через безгосподарність виконавчих органів перебувають у жалюгідному стані, вдалося відремонтувати та передати на баланс "Львівводоканалу".

До депутата звернулися мешканці будинку №19 по вулиці Пимоненка зі скаргою на бездіяльність посадових осіб Львівської міськради.У заяві мешканці повідомили, що упродовж тривалого часу підвал їхнього будинку перебуває в аварійному та антисанітарному стані. Цей будинок був зданий в експлуатацію ще 1990 року та перебував на балансі ВО "Полярон" як малосімейний гуртожиток. У травні 2007 року його передали на баланс міста і зараз будинок обслуговує Львівське комунальне підприємство (ЛКП) "Дністер". Та при передачі будинку зовнішні каналізаційні мережі не було взято на баланс ЛКП "Львівводоканал", тобто вони не мали балансоутримувача, відповідального за їхній стан. За цей час труби поржавіли і почали протікати, підвал наповнювався каналізаційними стоками, що призводило до смороду, антисанітарії та утворення тріщин у фундаменті будинку.

"Мешканці неодноразово зверталися до чиновників різних рівнів, проте реакції не було. Так, 8 червня 2010 року жителі були на прийомі в міського голови А. Садового, який пообіцяв розв'язати цю проблему. Проте "обіцянка" Садового, як завше, залишилася "цяцянкою", – каже Василь Горон.

Аби розв'язати проблему, депутат звернувся до голови інженерного господарства, транспорту та зв'язку ЛМР Івана Гриндиі голови комісії фінансів та планування бюджету ЛМР Яромира Самагальського щодо виділення необхідних коштів зі спецфонду б'юджету міста для проведення ремонтних робіт після прийняття на баланс комунального підприємства "Львівводоканал". "Враховуючи нагальність справи, мені довелося докласти чимало зусиль, аби розгляд ухвали, що передбачала прийняття зовнішніх каналізаційних мереж будинку №19 по вулиці Пимоненка у відання "Львівводоканалу", відбувся у терміновому порядку", – додав свободівець Василь Горон.

У межах мажоритарного округу №21 за сприяння Василя Горона:

-          встановлено стовпці, які унеможливлюють паркування транспортних засобів на тротуарі біля житлового будинку №10, що на вулРаковського;

-          на вимогу мешканців вул. Дністерська на перехресті вул. Зелена-Дністерська встановлено дорожній знак «зупинка заборонена» із табличкою «зона дії 50 метрів»;

-          відновлено водопостачання будинку №19, що на вул. М. Пимоненка. Після втручання депутата вдалося вирішити довготривалу  проблему прийняття у власність територіальної громади м. Львова зовнішні каналізаційні мережі, які забезпечують водовідведення будинку. Реагуючи на звернення депутата, міські комунальні служби відновили роботу існуючої локальної підкачувальної насосної станції та провели ремонтні роботи по заміні труб зовнішньої каналізаційної мережі; нема узгодження.

-          покращено зовнішнє освітлення будинку 319, що на вул. М. Пимоненка. ЛКП «Львівсвітло» виконало роботи із покращення освітлення вказаної території, а саме проведено монтаж 110 метрів кабелю, замінено 4 світильники тощо;

-          припинено підтоплення вулиці М. Врубеля. Реагуючи на звернення депутата, працівники ЛМКП «Львівводоканал» провели ремонтні роботи та замінили труби.

-          Відновлено дорожнє покриття поблизу оглядових люків інженерної мережі, що на вул. Меблярській, 16 та встановлено їх на одному рівні з дорогою;

-          Виконані роботи із санітарної зрізки дерев на вулицях Липова Алея, Дністерська, Дунайська, Зубрівська, а також на території ЗСШ №73;

-          Проведено ремонт покрівлі над кв. 13 житлового будинку, що на вул. Дністерська, 10;

-          Проведено капітальний ремонт даху львівської школи №72, що на вул. Зубрівська, 1;

-          Зроблено капітальний ремонт покрівлі у житловому будинку №2 на вул. Дністерській;

-          Відремонтовано покрівлю у житлових будинках №1 та №3 на вул. Дністерській;

-          Проведено ремонтні роботи систем водопостачання та водовідведення у житловому будинку №7, що на вул. Липова Алея та житлового будинку № 8, що на вул. Орлиній;

-          Встановлені пішохідні хідники за адресою Дністерська, 1-13;

-          Відремонтовано покрівлю та замінено вікна на енергозберігаючі у будинку №8а, що на вул. Орлиній;

-          Відремонтовано дороги на вулицях Липова Алея, Зубрівська, Зелена, Стуса, Пасічна, Дж. Вашингтона, Сихівська (на ділянці від вул. Зеленої до шляхопроводу), Драгана, І.Чмоли, П.Мирного, Козельницька, Коломийська, Хуторівка, Кавалерідзе, Луганська. Окрім цього, заасфальтовано вул. Гн. Хоткевича, просп. Черв. Калини, вул. О.Довженка, вул. А.Манастирського;

-           За допомогою відфрезерованого асфальтного покриття покращено міжбудинкові дороги за адресою: вул. Морозна, 8-39, вул. Сихівська, 10А, вул. Зубрівська, 19, 25, вулиць Соняшникова, Полуботка, Кавалерідзе та ін.;

-          Проведено профілактику електрощитової будинку № 9, що на вул. Липова Алея, і встановлено силовий ящик із рубильником та автоматами у будинку № 7 вул. Липова Алея;

-          У восьмому під’їзді будинку №32, що на вул. Дунайській, проведено ремонт, у третьому під’їзді проведено профілактику електрощитових та замінено вікна на енергозберігаючі;

-          виконано роботи із покращення освітлення шляхом встановлення 6-ти нових світильників на території прилеглій до храму Зіслання Святого Духа (вул. А. Бучми);

-          відремонтовано оголовок люка колодязя на водопровідній мережі біля будинку №16, що на вул. Меблярській, шляхом нанесення асфальто-бетонного покриття із доведення оголовка теплової камери (ТК-5) до належного рівня; ???

-          на вимогу мешканців мікрорайону перенесено пішохідний перехід із вул. Зелена, 266 до вул. Зелена, 261 (ближче до перехрестя із вул. Зубрівська). Встановлено пішохідний перехід від вул. Зелена, 172 до супермаркету «Арсен»;

-          із допомогою мешканців будинку 7а, що на вул. Зубрівська, проведено ремонт сходової клітки та встановлено пластикові вікна;

-          відремонтовано покрівлю у житловому будинку №14а, що на вул. Дністерській;

-          влаштовано із асфальтобетону обмежувач швидкості та перенесено контейнери для збору сміття на ділянці дороги поряд із в’їздом на територію комунальної клінічної лікарні №8, біля житлового будинку на вул. І.Раковського, 10; і там, і там? Чи то лікарня за такою адресою? Тре коми чи ні)

-          на прохання мешканців будинків Зубрівська, 25 та 25а встановлено лавки та заасфальтовано провалля біля дитячого майданчику;

Депутат Львівської міської радиу виборчому окрузі № 21 Василь Горон