Інформаційна карта щодо процедури взяття на квартирний (кооперативний) облік
Проходження процедур

З прийняттям указу Президента України від 15 липня 1999 року N 856/99 “Про Основні напрями забезпечення житлом населення України на 1999 - 2005 роки” пріоритетами нової житлової політики стали:
1) надання за рахунок державного житлового фонду на умовах оренди соціального житла громадянам, які потребують соціального захисту та
2) створення відповідних умов для придбання і спорудження житла для молодих сімей, одиноких молодих громадян, сільських жителів, військовослужбовців. Нова житлова політика в першу чергу спрямована на громадян, які вже перебувають на обліку в місцевих радах як такі, що потребують поліпшення житлових умов, а також на тих, хто буде зарахований на облік у місцевих радах.

В питаннях зарахування на облік та ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, місцеві ради і надалі керуються чинними по сьогоднішній день нормами законодавства УРСР, це перш за все:
1. Житловий кодекс УРСР,
2. Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в УРСР, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 №470 (зі змінами)
3. Правила учета граждан, желающих вступить в жилищно-строительный кооператив, утвержденных постановлением Совета Министров УССР и Укрпрофрады от 05.07.1985 №228

Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в міській раді ведеться по двох окремих напрямках – квартирний облік та кооперативний облік. Підстави для взяття на облік є практично тотожними для обох їх видів. Єдиною відмінністю є встановлення різного рівня забезпеченості житлової площею, що дає підстави для взяття відповідно на квартирний чи кооперативний облік (5,00 кв.м для зарахування на квартирний облік та 8,2 кв.м – для кооперативного).

Крім цього, в межах кожного напрямку ведеться облік громадян, які мають позачергове та першочергове право на отримання житла чи відповідно вступу в кооператив.

Інформаційна карта щодо процедури взяття на квартирний (кооперативний) облік (.pdf, 339 Kb)