Як Садовий виконком розпускав
анонси

Перше сесійне засідання Львівської міської ради  після літніх канікул не принесло жодних результатів, адже депутати на чолі з міським головою Андрієм Садовим не змогли розглянути ні одного питання порядку денного. Безплідне засідання А.Садовий оголосив закритим після того, як депутати, провівши впродовж дня кілька консультацій, так і не змогли дійти згоди щодо подальшої долі виконавчого комітету ЛМР. Нагадаємо, близько 13 години міський керманич без жодних логічних пояснень заявив, що розпускає виконком. Депутати погодилися з таким бажанням мера й більшістю голосів підтримали його.

Відтак після першої перерви на консультації з головами фракцій, Андрій Садовий запропонував, аби до складу нового виконкому увійшли: власне міський голова, керуюча справами виконкому Марта Литвинюк, секретар Львівської міської ради Володимир Квурт, заступник міського голови з питань підготовки до Євро-2012 Олександр Жаріков, перший заступник міського голови Олег Синютка, заступник з гуманітарних питань Василь Косів, заступник з питань містобудування та інфраструктури Володимир Шевчук і заступник голови МВС у Львівській області Олег Рудницький.
Заслухавши пропозиції мера, думки депутатського корпусу розділилися. Зокрема, міських обранців обурило те, що до нового складу виконкому не входить жоден представник громадськості, а лише люди, підконтрольні меру. Варто зазначити, що до складу попереднього виконкому входило три представники громадськості, котрих на членство у виконавчому органі уповноважили депутатські фракції.

Відтак, серед пропозицій стосовно формування нового виконкому прозвучала вимога, аби був створений контролюючий орган над виконкомом, до якого б входили і представники громадськості, і депутати.
Також впродовж пленарного засідання меру закидали, що він своїми діями неодноразово порушив регламент і у зв’язку з цим депутати відмовлялися голосувати за переобрання виконкому.

Після тривалих дискусій у залі, міський голова погодився піти на певні вимоги депутатів, зокрема, щодо створення контролюючого органу. Проте й це не дало бажаного результату – нового складу виконавчого комітету так і не затвердили. Що найсмішніше у цій ситуації, відповідно до регламенту, чинним залишається попередній склад виконкому.
У кулуарах депутати зазначають, що де-юре підстав для розпуску виконкому є багато, проте немає жодної логіки у тому, аби затверджувати у новому складі тих же людей, що працювали у виконкомі раніше.

Міські обранці переконані, що ініціативою щодо переобрання старого-нового виконкому, А.Садовий хотів просто попіаритися і паралельно зняти з себе відповідальність за низку неправочинних рішень виконкому.

Юрій Кужелюк, депутат міськради, голова ГО «Спільнота»: «Виконком почав управляти містом на свій розсуд»

«Питання щодо розпуску виконкому було порушено міським головою, але не було чітко сказано, за що ми звільняємо виконком, хто буде у новому складі. Тому люди в залі не розуміли, що відбувається.

На мою думку, має бути обговорення, має бути сказано, чим старий виконком нехороший, які будуть якісні зміни. Тоді можна говорити, що депутати щось зробили. А якщо депутати визнали роботу 11 осіб, які входили до виконкому незадовільною і розпустили їх, а 8 з них затвердили наново, то хтось з нас чогось не розуміє.

Для розпуску виконкому підстав є більше, ніж треба. Це порушення законодавства, це тих 26 ділянок, які виконком надав під малі архітектурні форми, порушивши свої повноваження, а потім скасував це рішення, це незрозуміле рішення про реорганізацію райадміністрацій та обмеження їх повноважень. Виконком почав управляти містом на свій розсуд.
Оскільки усі члени виконкому – підлеглі міського голови, то виконком голосує так, як йому скажуть. У такому стані цей орган є непотрібний. Треба приймати радикальне рішення – або виконком є широким і представники громадськості мають «контрольний пакет акцій», або якщо більшість виконкому підпорядковується міському голові, тоді кермо треба віддати міському голові, який має відповідати за все.

Міський голова порушив регламент тим, що він весь час затягував роботу сесії: робив перерви, проводив консультації і не провів обговорення питання щодо розпуску виконкому. Було порушення на порушенні. Крім цього персональні питання щодо складу виконкому голосуються таємним голосуванням. Наразі чинним є старий виконком».

Зеновій Сірик, депутат міськради: «Мене здивувало те, що Садовий хотів розпустити виконком і тих же людей включити у новий склад»

«Ситуація банально проста: міський голова і виконком, який він очолює, здармували усе літо. Вони не готові до опалювального сезону, явно затягнулися терміни по будівництву стадіону до Євро-2012, у літній період виконком приймав якісь незрозумілі рішення. Садовий вирішив просто відволікти увагу громадськості і депутатів своїм псевдоподанням щодо нібито розпуску виконкому від серйозних поточних проблем, які депутати прийшли вирішувати для міста.

Що ж стосується підстав для розпуску виконкому, то в першу чергу ми мали б їх почути від ініціатора питання Садового. Оскільки в порядок денний це питання вніс міський голова, він підготував проект ухвали, то у своїй доповіді він мав озвучити причини розпуску. Проте за цілий день ми не почули від нього жодного аргументу для розпуску виконкому.
Ще більше мене здивувало те, що Садовий хотів розпустити виконком і тих же людей включити у новий склад виконкому. З цього я роблю висновок, що насправді ні про який виконком міському голові не йшлося. Він просто хотів змарнувати робочий день Львівської міської ради».

Андрій Садовий, міський голова Львова: «Юридично існує той виконком, який був затверджений ще минулого року»

«Були певні застереження до роботи виконавчого комітету. Я зібрав керівників фракцій і запитав, які у них зауваження. Я вислухав пропозиції, проаналізував ситуацію і виніс на сесію міської ради питання про розпуск виконкому.

Ми повинні бути свідомі, що це питання не можна затягувати в часі і в той же день треба затвердити новий склад виконавчого комітету. Я запропонував у новий склад виконавчого комітету внести людей, які за статусом є заступниками міського голови і представник правоохоронних органів.

Що таке виконавчий комітет? Це аналог Кабінету Міністрів, якщо говорити про загальнодержавний рівень. Така пропозиція була одобрена всіма лідерами фракцій. Але коли вони пішли на засідання своїх фракцій, там виникло багато дискусій.

Ми повинні бути свідомими, що сьогодні в депутатському корпусі є певні депутати, які вже активно займаються виборчою кампанією в тих чи інших командах. Вони будуть намагатися каламутити воду.

Мені приємно, що в депутатському корпусі є здоровий кістяк. Я думаю, що ми нормально плавно усі питання вирішимо. Юридично існує той виконком, який був затверджений ще минулого року. Він існуватиме до того часу, доки ми не приймемо іншого рішення. Виконавчий комітет планово працюватиме».

https://lviv.proua.com/news/2009/09/18/142034.html#comms