Василь Павлюк: Зараз час дбати про збереження єдності України, забезпечувати порядок і мирне існування місцевої громади
анонси

 

Перш за все хочу привітати кожного львів’янина і всіх українців з початком Перемоги. Янукович зі своєю зграєю кинувся тікати. Сподіваємося, що це їм не вдасться. Сподіваюся, що міліція, СБУ та прикордонники почнуть нарешті виконувати свої службові обов’язки, щоби хоч трохи виправдатися перед громадянами за своє кількарічне обслуговування інтересів «сім’ї».
 
Сьогодні обов’язком кожного з нас є відновлення законності, розтоптаної «регіональною» зграєю. Народні депутати займаються цим на державному рівні, в регіонах ця справа лягає на плечі органів місцевого самоврядування. І ми сподіваємося на добру та ефективну співпрацю на цій ділянці з кожним свідомим львів’янином.
 
На жаль, змушений сказати, що не всі мешканці нашого міста усвідомлюють усю складність моменту і важливість збереження порядку. Лише за два дні мені особисто довелося стати свідком і учасником таких прикрих випадків:
 
20 лютого поблизу площі Ринок молодий чоловік раптом почав стріляти з пістолета, але, на щастя, нікого не поранив. Львів’яни затримали його, при цьому він пробував назватися «самообороною». Ті, в кого він стріляв, мали бажання влаштувати розправу на місці, але саме підійшла справжня самооборона, поруч проходив і я. Разом ми відвели його до міської ради, щоб уникнути самосуду. Ніякий це не провокатор – молодий хлопчина, футбольний фанат; він бігав вулицями і розмахував пістолетом перед людьми, стріляв у повітря. Не знаю, що з ним сталося, але, мабуть, просто не контролював своєї поведінки, відчував себе «героєм».
 
Вже 21 лютого на перехресті вулиць Личаківська – Чехова я проходив разом із головою фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Маркіяном Лопачаком та головою сихівської організації Дмитром Чунисом. Група молодих людей роздавала листівки. Коли ми з цими листівками ознайомилися, виявилося, що це заклик не визнавати революційного органу – Народної ради. Коли я спробував з’ясувати, хто вони й для чого це роблять – отримав струмінь газу в очі. Після цього почалася сутичка. Збіглися ще молоді люди, почали викрикувати погрози: «Павлюк, ми вб’ємо тебе і твою сім’ю!»… До нас на підтримку наспіли депутат Львівської міської ради Ірина Шалаковська та двоє активістів Галицького легіону самооборони. Пізніше прес-служба так званого Автономного Опору з цього приводу поширила новину: «Близько 30 хвилин тому на вулиці Личаківській у Львові невідомі чоловіки, які назвались «представниками самооборони та Народної ради», напали на незалежних активістів, які роздавали листівки із закликами не вірити жодних політикам та брати управління протестами в свої, народні, руки. Хлопців побили, скрутили та повели в невідомому напрямку. Зв'язку з ними наразі немає»…
 
Дуже прикро, що в час, коли українці завершують переможну війну з антинародним режимом, у нашому місті знаходяться настільки несвідомі молоді люди. Вони задля якогось юнацького азарту, бажання похизуватися своєю псевдореволюційністю влаштовують такі акції. Якщо подібне у Львові буде продовжуватися, то нам і «тітушків» не потрібно – виявляється, маємо свій власний їх різновид... Я розумію – юнацький максималізм, але прийшов час, коли потрібно дбати про збереження єдності України, забезпечувати порядок і мирне існування місцевої громади. Я вважаю, основне, що потрібно робити зараз, – концентрувати зусилля на тому, як перетворити спадщину, залишену Януковичем, на Українську самостійну соборну державу.
Василь Павлюк
 
                                                                                                              Матеріали взяті із інтернет- сайту ВГОЛОС