Тема тижня
Бюджет розвитку міста: серед пріоритетних напрямків - ремонти доріг та відкриття нових дошкільних закладів
Тема тижня

У Львівській міській раді відбулось громадське слухання бюджету розвитку на 2015 рік. Зі слів голови комісії фінансів та планування бюджету Яромира Самагальського, в абсолютних цифрах цьогорічний бюджет розвитку достатньо великий, але при цьому треба враховувати обставини, які є в державі – ріст курсу долара, цін на паливо, енергоносії, підвищення вартості комплектуючих, які використовуватимуться для робіт. Зважаючи на це, депутат висловив припущення, що 30% запланованого виконано не буде.

Яромир Самагальський повідомив, що джерелами наповнення бюджету розвитку є інвестиційні внески від підприємств, які здають свої об’єкти в експлуатацію – 14,5 млн грн; кошти від продажу майна – 38 млн грн; кошти від продажу землі – 20 млн грн. Решта коштів у зв’язку зі змінами Бюджетного кодексу передається із загального фонду бюджету.

Як повідомила директор департаменту економічної політики  Ірина Кулинич, у бюджеті розвитку на  2015 рік, який становить 675 млн грн, вдалось врахували всі пріоритетні проекти. А це, насамперед, будівництво трамвайної колії на Сихів, реконструкція доріг, ремонт каналізаційних мереж, відкриття додаткових груп і дошкільних навчальних закладів.

Зокрема, передбачено допомогу учасникам АТО та їх сім’ям у сумі 9,3 млн грн, для будівництва трамваю на Сихів – 121,0 млн.грн. Варто зауважити, що у цю суму входить частка міста у співфінансуванні проекту ЛКП «Львівавтодор», реконструкція трамвайного маршруту № 4 від вул. Стрийської до вул. Ю. Мушака, викуп об"єктів нерухомого майна для суспільних проблем (вул. В. Навроцького,1), реконструкція проспекту Червоної Калини.

Значну суму заплановано для капітального ремонту та реконструкції доріг та тротуарів – 134, 7 млн.грн. Зокрема, ремонтуватимуть дороги на вулицях Мечнікова, Сихівській, Лисенка, Пасічній, Опришківській, Богданівській. Крім цього, передбачено капітальний ремонт доріг на Янівському, Сихівському та Голосківському кладовищах.

Ірина Кулинич зазначила, що вперше цього року закладаються кошти для облаштування громадських просторів – 6,4 млн грн. А це -  благоустрій скверів міста та відпочинкових зон. Понад  30, 5 млн грн закладено на реконструкцію інженерних мереж та рекультивацію полігону ТПВ. Громадські активісти цікавились термінами закриття Грибовицького сміттєзвалища та ефективністю використаних коштів на це. У свою чергу, начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець, пояснив, що  рекультиваційні роботи триватимуть  8-10 років, а кошти, які були заплановані на це раніше, були надані, але не використані.

 «Це не є бюджет розвитку міста Львова в нормальному плані розвитку. Великих концептуальних і системних змін тут не закладено. Ми старалися закласти те, що зможемо зробити», - зауважив Яромир Самагальський.

Зважаючи на те, що транспорт львівських комунальних підприємств  зношений, на придбання техніки та рухомого складу виділено 35,6 млн грн.

У зв’язку з цим, присутні цікавились, чи доцільно у складний для держави час купувати вартісний електробус. На це Ірина Кулинич зазначила, що це – дуже важливий для міста проект, адже інвестуються кошти у львівське підприємство «Електрон», а це, в свою чергу, нові робочі місця та впровадження екологічно чистого транспорту. Також чиновниця акцентувала увагу на важливості запровадження електронного врядування та створення Центру надання адміністративних послуг.

Цьогоріч на охорону історичного середовища  заплановано 14,5 млн грн. Важливою стрічкою у бюджеті розвитку є гуманітарна галузь, для неї передбачено 121,1 млн грн видатків, з них 71,3 млн грн – на освіту, 19,4 млн грн – на охорону здоров’я, 6, 7 млн грн – на культуру та 7,1 млн грн на молодь, спорт, діти і соцзахист. Ці кошти використають на заміну вікон, ремонт санвузілв, басейнів, дахів, фасадів, відновлення ДНЗ.

Окрім цього, велику суму - 32 млн грн закладено на будівництво пам’ятника Шептицького та облаштування площі святого Юра.

Мешканці міста, присутні на громадських слуханнях, запитували, чи передбачено у бюджеті розвитку кошти на те, щоб можна було стежити за рухом львівських маршруток в інтернеті, на облаштування громадських туалетів на кінцевих зупинках і чи планується будівництво конгрес-холу.

Серед пріоритетних напрямків фінансування Яромир Самагальський назвав ремонтні роботи у закладах освіти, адже їх проведуть у канікулярний час. Також було зазначено, що для ефективного використання коштів, складатиметься календарний графік робіт і, якщо суми з якихось причин не будуть використані, то їх перерозприділять.    

 

 

   

 

 

 
Орест Файфурка: «Для міської влади конкурс соціально-культурних проектів – це інструмент вирішення проблем громади, нестандартність підходів та залучення додаткових ресурсів, спрямованих на розвиток громади»
Тема тижня

У Львівській міській раді відбувся брифінг на тему: «Пріоритети  конкурсу соціально-культурних проектів на 2015 рік» за участі: Ореста Файфурки - начальника відділу громадського партнерства  управління “Секретаріат ради”, Ірини Шимон - спеціаліста відділу маркетингу і культурних індустрій управління культури, Сільчак Ольги - заступника начальника управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики, Юрія Гладкого -  головного спеціаліста відділу сім’ї і молоді управління молоді, сім'ї та спорту. 

Основною метою конкурсу соціально-культурних проектів є залучення людських та матеріальних ресурсів громадських організацій і впровадження інноваційних підходів до реалізації соціально-економічної та культурної політики на муніципальному рівні.  У конкурсі можуть брати участь  громадські та інші організації, які офіційно зареєстровані відповідно до вимог законодавства України як неприбуткові, за винятком релігійних організацій та політичних партій. Основними напрямками конкурсу є  культура, туризм, розвиток громадянського суспільства, соціальний захист, робота з молоддю та сім’ями, фізична культура та спорт. Межі фінансування  конкурсу: мінімальний розмір гранту – 5 тис. грн., максимальний розмір гранту – 50 тис. грн., рекомендований розмір гранту - до20 тис. грн.

 Як зазначив начальник відділу громадського партнерства  управління “Секретаріат ради” Орест Файфурка:

«Конкурс соціально-культурних проектів у Львівській міській раді проводиться з 2007 року і є успішним прикладом співпраці громадських організації та Львівської міської ради. Кожного року кілька десятків  громадських організацій отримують фінансову підтримку на реалізацію соціально-культурних проектів на конкурсній основі. За період 2007-2014 рр. на конкурс було подано 1031 проектну пропозицію, із них підтримано 339, тобто практично кожен  третій проект. В середньому  на конкурс подається 130 заявок, з яких підтримується приблизно 40. У зв’язку з складною ситуацією в країні в 2014 році  статистика пішла на спад було подано 71 заявку, а фінансування отримали 24 проекти".

Зокрема, Орест Файфурка зауважив, що: «Для міської влади  конкурс соціально-культурних проектів – це  інструмент вирішення проблем громади,  нестандартність підходів та залучення додаткових ресурсів спрямованих на розвиток громади. Для  громадських організацій – це можливість отримати фінансування їхніх ідей та  підтримку міської ради загалом. Особливістю конкурсу є те, що  проекти громадських організацій, очікувана сума до фінансування яких становить понад 20 тис. грн. представляються громадськими організаціями безпосередньо на засіданні конкурсної комісії.»

Управління «Секретаріат ради» оприлюднило свої рекомендації, щодо тематики соціально-культурних проектів на 2015 рік за напрямком «Розвиток громадського суспільства»: підтримка та розвиток волонтерських ініціатив у місті Львові в тому числі на потреби АТО; підтримка та супровід реалізації локальних ініціатив мікрогромад міста (будинкові, вуличні та квартальні ініціативні групи); сприяння  залученню громадян до участі у місцевому самоврядуванні; сприянні відкритості і прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на території міста Львова, удосконалення  якості надання адміністративних послуг; моніторинг проблем громади  міста та підготовка пропозицій щодо їх нормативного врегулювання; висвітлення та популяризація діяльності громадських організацій та ініціатив м. Львова.

На думку заступника начальника управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Ольги Сільчак:

«Для управління соціального захисту в бюджеті передбачено 100 тис.грн. на реалізацію соціально-культурних проектів на 2015 рік. Цього року  для нас найголовніше -соціальна підтримка та надання соціальних послуг  вимушено переселеним особам та особам які постраждали  під час АТО. Також слід звернути увагу та забезпечити  переселенців найнеобхіднішим: житлом, харчуванням, одягом. Необхідно надати психологічну  підтримку постраждалим  під час проведення АТО, а також членам їхніх сімей".

 
Львів’яни допоможуть Маріуполю і Краматорську, які постраждали від терористичних атак
Тема тижня

На позачерговій сесії Львівської міської ради депутати погодили ухвалу про внесення змін до міського бюджету м. Львова на 2015 рік. Відповідно до документу, міста Маріуполь та Краматорськ, що постраждали від терористичної атаки, отримають від Львівської міської ради по 500 тисяч гривень допомоги для здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації та надання допомоги постраждалим і сім’ям загиблих.За відповідне рішення проголосувало 70 міських обранців.

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності консолідації всіх українців  і закликав солідаризуватись з колегами з міст, які постраждали.

«Завдання Львова сьогодні – максимально працювати і в міру можливостей допомагати тим, хто сьогодні в біді. Ситуація є хвилююча, в місті Краматорськ відбулась велика біда – терористи з терористичних організацій ДНР і ЛНР, обстріляли мирне місто, загинуло 17 мирних мешканців, більше 60 людей знаходяться в лікарні - стан дуже важкий. Така ж ситуація в Маріуполі, де загинули люди, дуже багато людей знаходяться на лікуванні», - сказав Андрій Садовий.

Під час обговорення керівник фракції ВО «Свобода» у ЛМР Любомир Мельничук запропонував внести зміни до ухвали щодо визнання на рівні міста «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями та визнання Російської Федерації державою-агресором.

«Ми уже звикли жити в стані війни. Вона стала для нас невід’ємною частиною життя і кожен в міру своїх можливостей працює над перемогою. Безперечно, що сьогодні наша сесія є знаковою, вона є позачерговою. В країні відбуваються страшні речі, так звані ДНР і ЛНР нападають на мирні міста, в той час, коли їхні ватажки пробують виторгувати для себе якісь преференції в геополітиці. Але Львів завжди був отим рушієм, який давав необхідний імпульс для змін по всій Україні. Ми є, очевидно, першим містом-волонтером, яке на рівні міста допомагає решті України.  І так само закликаємо кожне місто в Україні допомагати українському Донбасу», - заявив Любомир Мельничук.  

У зв’язку із складною ситуацією в країні керівник депутатської групи «Львів європейський» Іван Гринда запропонував заслухати на наступному засіданні ЛМР керівників МНС і УВС у Львівській області щодо готовності Львова до можливих терористичних загроз, кількості бомбосховищ тощо.

«Ми розуміємо, що місто Львів є також під загрозою, а нас хвилює безпека наших громадян. Тому важливо знати, в якому стані є міські бомбосховища, що в місті немає паніки і всі державні структури працюють в штатному режимі», - сказав Іван Гринда.  

«Війна стосується кожного», - зауважив під час свого виступу Юрій Кужелюк і запропонував називати військові дії на Сході України не АТО, а україно-російською війною. «Бо саме так напишуть колись у підручниках історії, а на Донбасі вже давно воюють російській кадрові військові», - резюмував він.

Допомогти дітям забути жахи війни закликав присутніх голова комісії молоді, спорту та оздоровлення Остап Іваськевич. Він повідомив, що було виділено додаткові кошти на оздоровлення дітей, які перебувають в зоні АТО. «На нараді з керівниками найбільших молодіжних організацій ми вирішили провести влітку таборування для дітей із постраждалих міст, що дозволило б їм відволіктись від пережитого».     

Валерій Веремчук, член депутатської групи «Депутатський контроль»  назвав допомогу постраждалим містам позитивним прецедентом в Україні, коли на рівні місцевого самоврядування відбувається взаємодопомога постраждалим мешканцям.

«Сьогодні ми робимо правильний прецедент, подаємо правильний приклад, коли на рівні місцевого самоврядування починаємо взаємодопомогу тим, в кого сьогодні лунають вибухи. Я спілкувався в Маріуполі з тими людьми, які рили окопи навколо міста, щоб не пустити туди загарбницькі війська. Декому з них спалили офіси, комусь довелось вивести сім»ї, але вони досі підтримують наших хлопців, які стоять на блок-постах.  І те, що ми сьогодні надамо допомогу тим містам, покаже, що Україна  - це 46 мільйонів українців, які будуть стояти на своїй землі і не пустять сюди ворога», -зауважив Валерій Веремчук.

Голова фракції «Удар» Анатолій Крачковський констатував, що, на жаль,  тероризм не має кордонів і тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо перемогти ворога. 

«Закликаємо усі міста, які мають змогу допомогти, брати приклад з міста Львова. Сьогодні ми бачимо українське військо, яке укомплектоване переважно за допомогою волонтерів.  І сьогодні Львів є містом-волонтером. Ми розуміємо, що ці кошти, які ми передаємо, не покриють усіх їхніх потреб, але якщо наш приклад переймуть інші міста, разом ми зможемо подолати агресію  і перемогти ворога», - підкреслив Анатолій Крачковський

 

 
На сесії Львівської міської ради Секретар Ради Василь Павлюк звернувся до Маріупольської міської ради із зверненням
Тема тижня

Подаємо текст звернення  повністю:

 

"Від громади міста Львова та депутатів Львівської міської ради висловлюємо глибоке співчуття кожній сім’ї, якої торкнулось лихо, та слова підтримки усім мешканцям міста Маріуполя з приводу останніх трагічних подій.

Злочинні дії проти людяності за підтримки Збройних Сил Російської Федерації призвели до страшної трагедії – смерті мирних жителів міста, в тому числі дітей. Ми засуджуємо дії терористів. Причетні до цього злочину особи та організації повинні бути притягнуті до відповідальності згідно з нормами національного та міжнародного права.

Події минулого року довели, що прагнення українського народу приєднатися до європейської родини є кроком у краще майбутнє, де відносини між країнами базуються на загальних правилах і всі країни дотримуються демократичних принципів, зокрема принципу миру, свободи і пошани прав людини. Ми повинні засвоїти болісні уроки історії і не повторювати помилок наших предків та сучасників, усвідомивши, що саме принципи правової держави можуть стати стримуючим фактором у боротьбі з агресором.

Сьогодні наша держава перебуває у вирі страшних подій, що можуть на багато років визначити вектор цивілізаційного розвитку України. Саме зараз, ми повинні боротись не шкодуючи сил за спільне майбутнє у незалежній, неподільній та процвітаючій державі. В останні дні кожен громадянин України остаточно зрозумів, наскільки важливо допомагати своїй армії, а головне наскільки боляче переключатись на допомогу мирному населенню. Безперечно, вбивство людини є тяжким гріхом і одночасно важким злочином, а коли мова йде про масові вбивства мирного населення – не може бути іншої реакції, як осуд такого масштабного злодіяння. Усі українці повинні врахувати болісні уроки історії та спільно молитися за душі невинно вбитих.

Львівська міська рада та усі львів’яни стурбовані теперішніми подіями, які відбуваються на Сході України. З огляду на дружні стосунки, що склались між депутатами Львівської міської ради та Маріупольської міської ради, ми переконані, що всіх українців об’єднує спільна національна ідея. Ми висловлюємо свою підтримку та бажаємо усім мешканцям зайнятих бойовиками територій врегулювання ситуації, завершення конфлікту та неповторення подібних терористичних актів.

Реалії сьогодення заставляють нас задуматись, що буде далі? Адже ніхто не може відповісти, наскільки далеко може зайти наш супротивник і які цілі він переслідує. Сьогодні, як ніколи, ми повинні проявити взаємопідтримку та взаємодопомогу один одному.

Ми, національно свідомі українці від Сходу до Заходу, маємо можливість самостійно будувати свою демократичну і вільну Україну за принципами правової держави. На жаль, ціна цих змін надзвичайно висока – втрата справжніх героїв та  патріотів, які вмирають у боротьбі за ідею.

У ситуації що склалася, Львівська міська рада готова надавати допомогу та  вживати усіляких заходів, направлених на захист мирних мешканців та захист територіальної цілісності України".

Слава Україні!

 

 
«Регуляторні акти для податку на нерухомість та акциз - це серйозні документи, які будуть стосуватись кожного львів’янина», - Яромир Самагальський
Тема тижня

Під час громадського слухання у Львівській міській раді обговорили проект бюджету Львова на 2015 рік. Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук зосередив свій виступ на порядку прийняття бюджету, назвавши основні його показники. З його слів, процес розробки бюджету починається ще з травня місяця, потім проект цього документу подається спочатку на розгляд виконавчих органів Львівської міської ради, а згодом - депутатського корпусу.   

Згідно з пропозиціями, до проекту загального фонду міського бюджету м. Львова на 2015 рік обсяг видатків загального фонду бюджету на 2015 рік становить 900 млн 901 тис. грн, з них на освіту без субвенцій - 313 млн 900 тис. грн, соцзахист – 52 млн 530 тис. грн, фізичну культуру і спорт – 13 млн 243 тис. грн, культуру і мистецтво – 88 млн 700 тис. грн, державне управління – 124 млн 39 тис. грн, ЖКГ – 214 млн 592 тис. грн, транспорт та дорожнє господарство – 10 млн 237 тис. грн., молодіжне кредитування – 5 млн 300 тис. грн.

Голова комісії фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський нагадав, що згідно з новим бюджетним кодексом, до місцевих податків та зборів додано два нових податки – акцизний збір від реалізації алкоголю, тютюнових виробів та палива та податок на нерухомість від’ємну від земельної ділянки.

«Ці місцеві податки - це суттєве джерело наповнення бюджету. І вже до 1 лютого ми повинні проголосувати регуляторні акти дляподатку на нерухомість та акциз, а ще немає прорахованої бази.Це серйозні документи, які будуть стосуватись кожного львів’янина. На мою думку, органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції повинні мати джерела наповнення бюджету, на які вони впливають і самі вирішують, як  розпоряджатись цим фінансовим ресурсом», - підкреслив Яромир Самагальський.

У проекті бюджету запропоновано також бюджет розвитку, який роглядатимуть окремо,у сумі 602 млн 200 тис. грн.

У ході слухань представники громадських організацій висловили багато зауважень до проекту бюджету. Зокрема, присутні наголосили на тому, що у матеріалах не була подана дохідна частина бюджету, а громадамаєзнати не лише, на що місто витрачає, а й звідки і скільки заробляє. Також лунало питання про брак фінансування спортивних дитячих шкіл, вирішення проблеми Грибовицького сміттєзвалища та створення громадських рад, які б контролювали роботу місцевого самоврядування.

Зі слів Юрія Кужелюка з комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку, саме через те, що розмір місцевих податків мають право встановлювати органи місцевого самоврядування, ці питання викликають сьогодні найбільше дискусій. Депутат вважає, що у зв’язку з цим, їх треба доопрацювати і ретельно проаналізувати депутатському корпусу, а тому запропонував бюджетну сесію міськради перенести на пізніший термін.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 35