Нещодавно відбулось урочисте відкриття Першої сесії 2010-го навчального року Української школи політичних студій
Новини
У заході взяли участь визначні українські та закордонні експерти, політики та дипломати. Зокрема, Українську школу політичних студій відвідав Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради.
 
Українська школа політичних студій – це ініціатива міжнародної організації Рада Європи. Програма діяльності Ради Європи охоплює різноманітні сфери суспільного життя і створення таких шкіл політичних студій дозволяє реалізовувати завдання цієї організації. 
 
Серед її випускників є цілий ряд посадовців найвищого рангу (зокрема, Прем’єр-міністр Болгарії, спікер парламенту Сербії, ряд міністрів та заступників міністрів), депутати законодавчих та місцевих органів влади, керівники громадських організацій, журналісти, бізнесмени та інші.
Діяльність Української школи політичних студій спрямована на створення єдиного комунікаційного простору для людей, які орієнтовані на успіх, базові гуманістичні цінності та демократичні принципи. Дана ініціатива орієнтована на застосування інноваційних освітніх підходів, які формують багатовимірне розуміння процесів, що мають місце в Україні та світі, а також створюють можливості для обміну досвідом між лідерами з різних сфер суспільного життя.
 
«Цей проект реалізовується за підтримки Ради Європи і він є в 16-ти країнах Європи. Українська школа політичних студій, яку в Україні організовує Лабораторія законодавчих ініціатив, дає можливість поспілкуватись людям з різних сфер – політика, журналістика, бізнес, громадський сектор, на актуальні теми. Це спілкування з людьми, фахівцями в своїх галузях і, як показала вже перша сесія, дуже цікавими, дуже відвертими в спілкуванні  людьми. Наприклад, Юлія Мостова з «Дзеркала тижня», Віктор Пинзеник, екс-міністр фінансів, Анатолій Гриценко, кандидат в президенти, Андрій Єрмолаєв, політтехнолог та інші. Це люди, які успішні в своїй сфері, конструктивні і дуже цікаві в спілкуванні. Це люди, які приходять і діляться своїм досвідом, позицією, напрацюваннями. Крім того, цей проект дає можливість познайомитись з впливовими досвідченими людьми і в подальшому співпрацювати з ними вже конкретно по якомусь проекту. Щодо учасників, то головною умовою був вік учасників – до 35 років, а також успішність у своїй сфері. Конкурс в цю школу цього року був 16 людей на одне місце, тобто було подано 600 заявок  і відібрано 37 людей. Це люди, які на цей момент мають безліч цікавих ідей, які мешкають в різних містах, районах України, які належать до різних політичних сил та займають такі різні посади, як міські голови, голови адміністрацій, провідні фахівці в своїх галузях. Окрім спілкування та роботи в секціях, роботи з лекторами у нас було дуже цікаве, активне та фахове спілкування між собою, напрацювання майбутніх контактів. Як на мене це хороший проект, коли молоді, активні люди зав’язують контакти, знайомляться, планують і вже, як показав досвід, реалізовують хороші, цікаві проекти всеукраїнського рівня. Зараз найбільшим своїм завданням, як секретар комісії молодіжної політики спорту та оздоровлення, вбачаю у відкритті такої чи подібної школи, зробити її системною. Адже зараз схожі школи виникають, проте хочеться, щоб це робилось професійно, на відповідному рівні, з чітким відбором, залучати цікавих викладачів. Потрібно, щоб така школа включала не лише теорію, а й глибоку аналітику і вміння реалізувати отримані знання на практиці», - поділився враженнями Валерій Веремчук.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради