У Львові затвердили Типовий статут централізованої бібліотечної системи
Новини

На пленарному засіданні депутати Львівської міської ради розглянули питання про затвердження Типового статуту централізованої бібліотечної системи. Згідно цієї ухвали Централізована бібліотечна система для дорослих і Централізована бібліотечна система для дітей м. Львова у місячний термін має подати на затвердження в управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики нові редакції своїх статутів, що перероблені згідно з прийнятим типовим статутом.

Централізована бібліотечна система – це заклад, який об’єднує публічні бібліотеки міста у єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів м. Львова. Типовий статут централізованої бібліотечної системи визначає принципи і методи діяльності централізованої бібліотечної системи у м. Львові. Зокрема, він визначає основні напрями діяльності централізованої бібліотечної системи та організація бібліотечного обслуговування населення, фінансово-господарську діяльність, структуру, майно та управління централізованої бібліотечної системи, права та обов’язки її трудового колективу, документообіг. Також у Типовому статуті йдеться про ліквідацію та реорганізацію централізованої бібліотечної системи у разі виникнення такої необхідності.
 
На даний час У Львові діє 40 публічних бібліотек міської комунальної власності. Вони об’єднані у дві централізовані бібліотечні системи – для дорослих та дітей.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: incunabula.ru