Квартплата: питання і відповіді
Новини

Останнім часом у засобах масової інформації було поширено інформацію із закликами не сплачувати за квартплату, з посиланням на рішення судів. Що нам потрібно знати в цій ситуації?

Якими є чинні тарифи на комунальні послуги?
 
Квартирна плата встановлена рішенням виконавчого комітету ЛМР №1431 від 26.12.2008р. Цим рішенням для кожного будинку визначено індивідуальний тариф. Дане рішення є законним, ніким не оскарженим і не скасованим жодною судовою інстанцією.
 
Чому в пресі з’явилась інформація із закликами не платити квартплату?
 
Поява таких публікацій напередодні місцевих виборів має політичний характер. Деякі політики в такий спосіб хочуть заробити бали, демонструючи «любов до народу». Насправді ж, такі провокації мають на меті дестабілізувати ситуацію в місті і не мають нічого спільного з турботою про людей.
 
Які тарифи скасовано у суді?
 
Рішенням Львівського апеляційного суду від 11.12.2006 р. скасовано рішення виконкому Львіської міської ради від 30.09.2005 №1032. Тоді, після відставки депутатами міського голови Любомира Буняка, тодішній в.о. мера, секретар міської ради провів виконком, на якому було прийнято рішення про підвищення тарифів. Суд вирішив, що дане рішення з формальних причин не є дійсним. Щоправда, до самого розміру тарифу претензій не було. Його розмір був навіть меншим, ніж того вимагала постанова Кабінету міністрів №560 від 12.07.2005 р.
 
Які це має наслідки і що робити людям?
 
Львівська міська рада звернулась до суду з проханням роз’яснити, яка процедура має застосовуватись в цьому випадку. Після отримання такого роз’яснення та затвердження процедури буде оприлюднено подальші дії. В будь-якому випадку, у Львові діють законні і затверджені усіма державними інституціями тарифи, встановлені у 2008 році, відповідно до яких слід сплачувати квартирну плату.
 
Ще раз наголошуємо, що заклики до бойкоту платежів – це провокація! Раніше, напередодні опалювального сезону, подібні заклики поширювали щодо оплати за тепло. Провокація не пройшла і місто нормально розпочало опалювальний період. Згодом про-вокували людей не платити за воду. Люди на це не повелись і в місті завершили роботи щодо цілодобового водопостачання.

З повагою, Львівська міська рада
http://www.city-adm.lviv.ua/news/actual/7410-kvartplata-pitanna-i-vidpovidi
Фото: f.toprealty.org.ua