Звернення депутатів ЛМР до усіх регулятивних, контролюючих та правоохоронних органів міста та області
Новини

Вчора на пленарному засіданні депутати Львівської міської ради звернулись до керівництва усіх регулятивних, контролюючих та правоохоронних органів міста та області з вимогою зменшити кількість перевірок та спростити дозвільні процедури для об’єктів, які готують до Євро-2012.

"Дуже важливо, щоб готелі, які  будуть приватні забудовники, в які вкладаються  приватні кошти, були зведені вчасно. Ми знаємо, що процедура  погодження займає дуже багато часу і якщо вона буде ускладнюватися, то ми будемо ставити під загрозу підготовку до Євро", - повідомляє Володимир Квурт, Секретар Львівської міської ради.

Текст звернення надаємо повнотекстово

ЗВЕРНЕННЯ

ЄВРО 2012 – це водночас виклик і шанс для України не словом, а ділом наблизитися до європейського співтовариства та його стандартів. При цьому для майбутнього нашої держави важко переоцінити, наскільки ефективно цей шанс буде використано. Тому організація проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2012 є спільним завданням та спільною відповідальністю усіх гілок влади в Україні. 

На сьогоднішній день прийнята і діє державна цільова програма підготовки до ЄВРО 2012. В рамках цієї програми передбачена реалізація важливих інфраструктурних проектів (будівництво готелів, паркінгів, стадіонів тощо) не лише органами державної влади та місцевого самоврядування, але і за рахунок залучення коштів інвесторів.

Таким чином, по певних об’єктах держава фактично уповноважила приватних інвесторів виконати частину своїх обов’язків з реалізації програми підготовки до євро чемпіонату. Здавалося би, що таким підприємцям, які в часи економічної кризи, не зважаючи на усі труднощі, знайшли можливість вкладати гроші у стратегічно важливий для держави проект, повинна надаватися максимальна підтримка та сприяння.

Однак, на превеликий жаль, на практиці все виглядає інакше. Дуже часто держава в особі її дозвільних та контролюючих органів не лише не сприяє інвесторам, а навпаки створює додаткові перешкоди шляхом численних перевірок, надуманих розслідувань та бюрократичних перепон.

В результаті таких дій ставиться під загрозу належна підготовка до євро чемпіонату. Адже відхід кожного з інвесторів стане серйозним ударом по підготовці до ЄВРО 2012. Зрозуміло, що компенсувати відповідні затрати за рахунок бюджетних коштів у кризовий час буде надзвичайно складно.

Безумовно, слід дотримуватися усіх визначених процедур і контролювати використання бюджетних коштів, але це потрібно робити аргументовано, в межах закону і керуючись принципом дерегуляції та сприяння щодо всіх об’єктів, які включені до державної програми підготовки до ЄВРО 2012. Держава визначила для себе важливий пріоритет – ЄВРО 2012, і кожен посадовець, як представник держави, повинен на своєму робочому місці враховувати цей загальнодержавний інтерес і сприяти його впровадженню. 

У зв’язку з вищевикладеним, ми, депутати Львівської міської ради, звертаємося до керівництва усіх регулятивних, контролюючих та правоохоронних органів міста та області з вимогою припинити практику штучних бюрократичних перепон, безпідставних перевірок та інших способів блокування підготовки об’єктів до ЄВРО 2012, що дозволить забезпечити належну реалізацію державної цільової програми підготовки до чемпіонату у місті Львові.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради