Депутати заслуховують звіти львівських комунальних підприємств
Новини

На початку кожного року на засіданнях комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку депутати заслуховують звіти комунальних підприємств за минулий рік. Як повідомив голова комісії Іван Гринда, члени комісї провели виїзне засідання на ЛКП «Львівспецкомунтранс», яке розташоване на вулиці Жовківській, 18.

«Ми постійно моніторимо ситуацію щодо роботи наших львівських комунальних підприємств. Річ у тім, що за прогнозами ціни на пальне можуть зрости, а це, в свою чергу, може призвести до подорожчання тарифів або погіршення роботи транспортної системи Львова. Тому ми повинні чітко знати, чи спроможні наші комунальні підприємства працювати в цих умовах та забезпечити надання якісних послуг», - зауважив Іван Гринда.

Зі слів голови комісії, за результатами перевірки з’ясувалось, що ситуація на ЛКП «Львівспецкомунтранс» є задовільною. Підприємство займається вивозом твердих побутових відходів. І якщо кілька років тому воно було фактично збитковим, то тепер ситуація стабілізувалась.

Для прикладу, доходи підприємства  на початок цього року становили близько 7 тисяч гривень. На даний час підприємство обслуговує 9 ЛКП у різних районах Львова. Його частка – близько 25% ринку вивезення твердих побутових відходів. Втім, за словами депутата, все ж є  певні проблеми, наприклад, двомісячне запізнення з виплати зарплати працівникам.

Наступним перевірятимуть ЛКП «Збиранка», яке займається утилізацією твердих побутових відходів у Грибовичах та ЛКП «Львівелектротранс».

«Ситуація на цих підприємствах є непростою. Позаяк утилізація сміття – це одна з найбільших проблем Львова. Так само маємо незадовільне становище у місті з тролейбусами, адже автопарк ЛКП «Львівелектротранс» практично зношений. І якщо минулого року вдалось закупити 10 тролейбусів в Чехії, то цього року навряд чи вдасться оновити рухомий склад», - повідомив Іван Гринда.

Тому, на думку голови комісії, завдання комунальників -  максимально відремонтувати тролейбуси і трамваї, щоб в разі підняття цін на паливо та можливої відмови від перевезень приватних перевізників, рух транспорту у місті не зупинився.