Звернення до депутатів Львівської міської ради
Новини

Голова фракції «Удар» у Львівській міській раді Анатолій Крачковський зачитав звернення перед депутатами Львівської міської ради.

Подаємо звернення повнотекстово:

«Україна перебуває в стані війни. На сьогоднішній день агресор веде бойові дії на всіх фронтах, в тому числі – економічному. При цьому значні зусилля спрямовані на те, щоб зруйнувати фінансову стабільність держави та ввести її в хаос.

Переконанні, стабілізувати ситуацію і розпочати економічні реформи можливо лише за умови швидкого та ефективного завершення бюджетного процесу на всіх рівнях. На даний час значна кількість громад вже затвердили свої бюджети.

У зв’язку з цим, на наше глибоке переконання, бюджет міста Львова потрібно приймати негайно, і було би злочином перед громадою відкладати це питання з надуманих чи формальних причин. Проект бюджету був надісланий для ознайомлення ще 10 днів тому, він пройшов бюджетні слухання за участі усіх зацікавлених депутатів, обговорювався на громадських слуханнях.

Окремо хочемо акцентувати увагу на тому, що відповідно до закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014р., утримання шкіл та фінансування галузі охорони здоров»я відтепер буде здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету. Субвенції – це міжбюджетні трансфери, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого.

У змінах до бюджетного кодексу чітко зазначено, що відповідна місцева рада у двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України приводить обсяг міжбюджетних трансферів у відповідність із законом про Державний бюджет України (абз.3 п.2 ст. 77 БК). Зробити це місцева рада може лише шляхом прийняття бюджету.   

Таким чином, без прийняття міського бюджету отримати субвенцію з державного бюджету буде практично неможливо. А значить неможливо буде виплатити заробітну плату вчителям і медикам. Тому ми, депутати Львівської міської ради, вважаємо, що відкладання розгляду бюджету буде не лише безвідповідальною поведінкою, але й відвертим потуранням агресору у питанні розхитування ситуації в місті, оскільки штучно зупинить виплати заробітної плати вчителям та лікарям.

Закликаємо колег, які вагаються щодо прийняття бюджету з мотивів необхідності його доопрацювання, керуватися не політичними обставинами, а здоровим глуздом та інтересами людей. Адже забезпечивши виплату заробітної плати вчителям і лікарям у поточному місяці, Львівська міська рада завжди зможе повернутись до розгляду бюджету та внести необхідні зміни.

Анатолій Крачковський (голова фракції «Удар» у ЛМР), Олексій Луців (Наша Україна), Любов Давидович (позафракційна), Валерій Веремчук (НРУ), Іван Гринда (позафракційний), Тарас Семущак (позафракційний), Святослав Макітра  (позафракційний), Анатолій Країнський (позафракційний), Сергій Подолинний (позафракційний), Володимир Михальчук (позафракційний),  Роман Вусач (позафракційний), Василь Горон (позафракційний), Андрій Хомицький (позафракційний), Олександр Клюс (позафракційний).