В Україні необхідний новий закон про гуртожитки
Новини

Завдяки активній  діяльності депутата ЛМР Василя Горона більшість гуртожитків, які колись належали заводам та підприємствам, перейшли на баланс Львівської міської ради, а, отже, стали комунальною власністю. З 42-х гуртожитків, лише 12 поки залишаються у державній чи приватній власності.

Як відомо, 8 вересня закінчився термін мораторію на відчуження гуртожитків.Щоправда, Верховна Рада схвалила рекомендації парламентських слухань щодо  гуртожитків, що, можливо, допоможе вирішити цю проблему.

«На початку вересня Верховна Рада схвалила наші рекомендації, які були озвученні на парламентських слуханнях ще у травні. Тепер буде організовано робочу групу, яка працюватиме над створенням нового закону. Але ми бачимо, що час і надалі затягується і в парламент проштовхують інші законопроекти, які, по суті, не вирішують проблеми мешканців».

 Зі слів депутата, навіть на парламентських слуханнях народні депутати розповіли, що багато з них є власниками гуртожитків.Тож громадськість повинна і надалі жорстко контролювати роботу робочої групи. Хто в неї увійде і які будуть напрацювання цієї групи?

  Найбільше проблем виникає із приміщеннями, які перебувають у приватній власності. Адже згідно з чинним законодавством перевести їх в комунальну форму власності майже неможливо.

 «У наших рекомендаціях йдеться про те, що гуртожитки всіх форм власності повинні стати комунальними, тобто не лише державні, а й приватні. Власник повинен переконати державу, що він щось вклав у гуртожиток тільки через рішення суду, держава ж, своєю чергою, надає компенсацію. Тут треба наголосити, що в такому випадку спочатку гуртожиток із приватної власності переходить у державну, а звідти вже автоматично — у комунальну», - сказав Василь Горон.