Українські спортсмени-інваліди на найвищих сходинках пошани
Новини

З 9 по 20 вересня 2014 року в Антверпені (Бельгія) відбулись Спеціальні Олімпійські Європейські Ігри для інвалідів з літніх видів спорту. Українські спортсмени-інваліди завоювали 10 золотих, 9 срібних та 6 бронзових медалей. Про це повідомив депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андріан Гутник.

"Незважаючи на проблеми на Сході України, вдалось зібрати команду з 18 медалістів для участів одному з провідних спортивних заходів для інвалідів в Європі. На змаганнях Україну представили спортсмениз різних областей нашої країни, які змагались у таких видах спорту, як плавання, бадмінтон, спортивна гімнастика, футбол і настільний теніс", − зауважив депутат.

За сприяння Андріяна Гутника, у складі збірної команди узмаганнях взяли участь і спортсмени з Львівської области  - Андрій Філін та Оксана Угрин. Під керівництвом тренера Марини Дворак атлети гідно відстояли честь Львівщини та України, завоювавши дві золотих, одну срібну та одну бронзову медалі.

"За увесь час проведення цієї Олімпіади українські спортсмени з вадами в розумовому розвитку завоювали понад 200 золотих, срібних та бронзових медалей у різних видах спорту. Проте одним з найскладніших факторів участіатлетів у таких спортивних заходах єфінансування. Саме тому ми завжди підтримували усі ініціативи, щоб сприятигідному представленню України на міжнародній спортивній арені. Цього разу ми забезпечили плавців усім необхідним для участіу змаганнях", − розповів Андріян Гутник.

Довідка:Спеціальна Олімпіада – це міжнародна благодійна організація, яка була заснована у 1968 році сестрою Президента США Джон Фіцджеральд Кеннеді п. Юніс Кеннеді Шрайвер, та проводить змагання між спортсменами з вадами розумового розвитку з 58 країн світу. В Україні цей рух було розпочато у 1991 році.