Юрій Кужелюк: «Львів’яни найбільш добросовісні платники комунальних послуг»
Новини

Юрій Кужелюк, депутат ЛМР, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв"язку в ефірі FM- радіо «Галичина» висловив думку про готовність Львівщини до нового опалювального сезону.

Зокрема, він наголосив, що в загальному Львів готовий до нового опалювального сезону. Втім, треба розуміти, що існують два види інженерних мереж. Ті, які підводять магістральні мережі до будинків і ті, які є в середині помешкання.

«За зовнішні магістралі відповідає «Теплоенерго». На щастя, у Львові досить добре попрацювали, поміняли багато труб, на відміну від столиці. Але львів’яни повинні зрозуміти, що в кожному будинку має бути тепловий лічильник, регулятор і відповідальна людина, яка той регулятор відкручує і закручує».

Юрій Кужелюк вважає, що найбільшою помилкою держави було те, що віддавали обленерго у приватну власність. Депутат прогнозує, що у зимовий період можливе зменшення тиску газу і пониження температури, але разом з тим  - відключень не буде.

«Львів’яни є найбільш добросовісними платниками комунальних послуг, на відміну від Сходу країни. В Україні є свій газ, зокрема, в Угерську перед Стриєм є велике газосховище. Так само є поклади газу в Харківській і Полтавській областях. У цьому році можливі проблеми в тому, що котельні при будинках, коли буде пониження тиску, можуть «не запалитись». Щоб не допустити цього, треба багато працювати».

Зі слів депутата, нас лякають секторальними відімкненнями від електроенергії. Зважаючи на ситуацію в країні, багато шахт зараз не працюють і уже відчувається брак вугілля. Україна змушена закуповувати його в інших країнах.

«Ніхто не очікував такої ситуації, воєнний дій. Очевидно, треба розвивати Львівсько-Волинський басейн, в якому колись видобували буре вугілля, а також економити тепло. Треба брати приклад з країн Прибалтики. Вони мають значно вищий рівень життя, але в офісах, наприклад, на вихідні дні вимикають опалення, а потім в понеділок вмикають. Усі будинки утеплені, а це дає від 25 до 40% економії тепла».

Юрій Кужелюк вважає, що ціна на газ має вирівнятись, бо в Україні є ціна на газ для населення, для котелень, для промислових підприємств і для сільського населення. Чотири ціни на один продукт – такого ще ніхто не бачив. Міський обранець розповів, що «Львівтеплоенерго» бере кредит в ЄБРР на модернізацію мереж. Передбачається, що в кожній квартирі Сихівського району буде індивідуальний тепловий лічильник.

 Аби перезивати зиму і навести лад в господарці Львова, Юрій Кужелюк нагадує, що  важливо здійснити реформу самоврядування, яку обіцяє нам теперішній уряд.

«Дайте нам гроші, які заробило місто, нам більше нічого не треба. Дайте нам можливість відкрити рахунок в будь якому банку і розпоряджатись цими коштами. Тоді можна буде спитати з міськради та депутатів. А так виходить, що  в нас обов’язки є, а прав  -  нема».