Про мужнього солдата замовте слово!
Новини

 

Депутат Львівської міської ради, член постійної  депутатської  комісії інженерного  господарства, транспорту і зв’язку  Юрій Кужелюк у своєму блозі інтернет-видання «Новий погляд» висловив думку, про те, що нашому суспільству зараз потрібен образ позитивного воїна-переможця. Адже щодня ми дивимося і читаємо масу повідомлень про ситуацію на Донбасі. Сторінки і кадри рясніють повідомленнями про бездарних військових, зрадників у лавах силових структур, погане забезпечення та харчування військовиків.
 
«Диванна сотня», попиваючи каву, нещадно критикує АТО. Все це так, про недоліки слід писати і добиватися найшвидшої їх ліквідації, бо це кров і смерть бійців. Адже справді нонсенс, коли Міністерство оборони, маючи гроші, змушене місяцями чекати на проведення тендерних процедур для закупівлі озброєння та засобів захисту для вояків», - зазначає депутат ЛМР. 
Юрій Кужелюк нагадує про фільм Ельдара Рязанова з промовистою назвою: «Про бідного гусара замовте слово». А у прив’язці до нашої дійсності міський обранець пропонує  перефразувати так: «Про мужнього солдата замовте слово!»
 
Депутат звертається до журналістів, письменників, митців з проханням більше розповідати про життя і воєнні будні наших солдатів.
«Чи весь час пишучи і говорячи про недоліки в армії, ви замислювалися над тим, і чи багато писали про те, що хтось іде добровольцем на фронт, хтось тижнями стоїть під обстрілом на блокпостах, хтось, ризикуючи життям, ходить в атаку, хтось з повітря атакує ворожі цілі, хтось приймає рішення і командує бійцями в екстремальних умовах», - зауважує Юрій Кужелюк. 
 
Юрій Кужелюк вважає, що митці у цей складний час не повинні бути осторонь подій. 
 
«Шановні кіношники, режисери, телевізійники та власники каналів, які не можуть жити без показу серіалів про «крутий російський спецназ» навіть тоді, коли українські солдати гинуть від рук тих «крутих». Ви ж маєте живу тематику прямо з театру військових дій. Пишіть сценарії, вкладіть трохи грошей, знімайте і відразу на екран та на сцену. Суспільство потребує Вашої участі. Суспільство потребує позитивного воїна-переможця».
 
«Чому про героїзм українського воїна ми говоримо лише тоді, коли він склав свою голову, а про живих, - ні?», - запитує міський обранець.Чому про бойові риси генерала Кульчицького ми дізналися лише після його смерті?
 
«Шановні митці, а чи багато з вас поїхали з маленьким концертом, чи просто добрим словом до тих, хто місяці живе не роздягаючись в окопі? Шановні журналісти, від вас залежить моральний дух військ і їх гордість за свої дії. Від вас залежить моральний дух народу, який бореться.
Попри всі негаразди ми бачимо, що наша армія дуже швидко вчиться і вже пройшла психологічний бар’єр усвідомлення того, хто є ворогом і ніяких сентенцій щодо «братства» не залишилося. 
 
Юрій Кужелюк просить усіх зробити так, щоб люди знали – на війні армійці роблять все, щоб підступний жорстокий ворог не прийшов до наших осель.
 
Про мужнього солдата замовте слово! Справжнього солдата, справжнього офіцера, справжнього генерала – тих хто не жаліє життя заради нас з Вами.