Навпроти Галицького перехрестя планують побудувати багатоповерховий будинок та впорядкувати територію
Новини

 

У Львівській міській раді відбулись громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у межах вул.Б. Хмельницького, вул. Мідної та вул. Творчої у місті Львові.
 
Головний архітектор проекту ДП ДІМП «Містопроект» Інесса Склярова повідомила присутнім, що цим проектом детального плану охоплено територію площею 22, 6 га. Переважна частина цієї території зайнята садибною забудовою,  а  у південно-східній частині  сформований квартал 5,9,10-поверхових будівель. Окрім цього, в межах території проектування розміщуються: церква Великомученика Дмитрія, меморіальний комплекс на ділянці колишнього кладовища, гаражні кооперативи, бойлерна і т.д. Решта території належить до земель Львівської міської ради, що не надані у користування.
 
«Ми пропонуємо поєднати приватні і державні інтереси. Ми вважаємо, що неефективно використовується територія в межах міста. Якщо по нижньому ярусу цього поселення буде зроблено повноцінну дорогу, то це дасть змогу побудувати нові житлові будинки для мешканців. Отже, ринкова вартість земельних ділянок тоді зросте. Тобто наші пропозиції є дуже вигідними для місцевих мешканців», - зазначила Інесса Склярова. 
Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради»  зауважив, що на даній території ТзОВ «Фірма «Львівський домобудівний комбінат» має намір розмістити прибудову 10-поверхової секції  біля  зведеного раніше будинку. Разом з тим, у детальному плані передбачений благоустрій території та побудова сучасної інфраструктури.
 
Гостру дискусію викликала пропозиція Валерія Хижняка, начальника відділу маркетингу містобудування управління архітектури ЛМР удосконалити транспортне сполучення в межах вулиць Б. Хмельницького,  Мідної та Творчої, та створити в цьому районі кінцеву зупинку маршрутних автобусів.
 
Водночас мешканка вулиці Загірної Уляна Бобко нагадала, що в їхньому районі розміщене старе кладовище і згідно з санітарними нормами будівництво там заборонене. Валерій Хижняк пояснив, що біля старого кладовища заплановане будівництво господарських приміщень, а не житлових. А це не суперечить чинному законодавству.
 
Додамо, що обговорення пропозицій щодо розроблення детального плану території у межах вул.Б. Хмельницького, вул. Мідної та вул. Творчої у місті Львові триватиме до 21 лютого 2014 року.