Заява з приводу ситуації, що склалась в телерадіопросторі Львівської області
Новини

30 травня 2013 року під час сесії Львівської міської ради заступник голови комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андрій Білоус зачитав заяву ЛМР з приводу ситуації, що склалась в телерадіопросторі Львівської області. Подаємо текст зави повнотекстово. 
 
«Львівська міська рада висловлює своє глибоке занепокоєння ситуацією, що склалась в радіотелевізійному просторі міста Львова та Львівської області. За останні кілька років Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла кілька рішень, що стосується надання ліцензій на право здійснення телерадіомовлення на території міста Львова та Львівської області. В результаті цих рішень в телерадіоефірі регіону суттєво посилилось домінування телерадіоорганізацій, що не мають жодного стосунку до Львова. Так, майже 20 радіостанцій, які мовлять у Львові лише кілька є місцевими. Ми розуміємо бажання загальноукраїнських телерадіокомпаній бути присутніми на львівському ринку, але, у свою чергу, наполягаємо на тому, що пріоритетне право на ліцензії повинні мати місцеві мовники, адже вони краще відчувають інформаційні потреби мешканців регіону.
 
 Ліцензія на право здійснювати телерадіомовлення є унікальним ресурсом. Кількість таких ліцензій є обмежена. Саме тому нас обурює факт, що у результаті нібито конкурсів, які поводить Нацрада з питань телерадіомовлення, доступ до цього ресурсу отримують нікому не відомі фірми чи телерадіокомпанії, діяльність яких не відповідає суспільно-культурним традиціям нашого регіону. Натомість місцеві радіомовники, навіть ті, які мають великий досвід інформаційної діяльності в регіоні, позбавлені можливості працювати для нашої громади.  
 
Найсвіжішим фактом, який підтверджує ці негативні тенденції, є ситуація навколо радіохвилі 107, 2 FМ у місті Львові. Рік тому Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення спочатку надала цю хвилю відомій та авторитетній у Львові телерадіокомпанії ZIK, а потім в результаті незрозумілих махінацій, позбавила її права на здійснення радіомовлення, натомість надавши цю ліцензію невідомій фірмі, яка так і не змогла розпочати роботу.  І коли  ZIK знайшов варіант, за яким в ефірі Львова з’явилась саме місцева, львівська радіостанція, Нацрада намагається позбавити  ZIK можливості працювати в радіоефірі.
 
Львівська міська рада звертається до всіх причетних до організації телерадіомовлення в Україні з вимогою враховувати думку та потреби місцевих громад при вирішенні питань здійснення телерадіомовлення в регіонах».    
Вівторок
4 червня 2013 року