У Львові відкрили представницький центр польського Університету Марії Кюрі – Склодовської
Новини

10 квітня 2013 року у Львівській міській раді відбулась прес – конференція з нагоди відкриття першого в Україні постійного представницького центру польського Університету Марії Кюрі – Склодовської (Люблін).

 Учасники  прес – конференції: Роман Грицевич - депутат Львівської міської ради, громадський діяч, Станіслав Міхаловський – ректор Університету  Марії Кюрі – Складовської, Мартін  Голембовські – директор  з міжнародних зв’язків УМКС, Данило Тканко – координатор міжнародних зв’язків УМКС.

Як повідомили організатори, метою створення центру є надання інформації про польський вищий навчальний заклад, проведення консультацій для студентів з України щодо навчання в Любліні, сприяння спільній науково-дослідницькій діяльності, а також підтримка культурно-мистецьких проектів.

Ініціатором відкриття центру польського Університету Марії Кюрі – Склодовської є депутат міської ради Львова Роман Грицевич. За його словами, співпраця між Львовом і Любліном є надзвичайно важливою для обох сторін, тому обов’язково потрібно покращити транспортний зв'язок між нашими країнами.

«Зараз ми перегортаємо нову сторінку відносин між Україною та Польщею. Думаю, що цей кордон, що є між нами – умовний. Я переконаний, що колись ми будемо разом в Євросоюзі, і цей місточок співробітництва треба будувати уже зараз. Оскільки поляки наші найближчі сусіди, то такі акції дають нам змогу промоції Львова в Польщі, а відтак – Любліна в Україні.  Співпраця  між університетами буде розвиватись у різних напрямках – наукових, мистецьких, плануємо проводити спільні конференції, симпозіуми. Такий обмін думками, досвідом, творчими здобутками між студентами, викладачами є дуже важливий і корисний », - підкреслив Роман Грицевич.
 
Восени минулого року було підписано угоду про співпрацю між Університетом Марії Кюрі – Склодовської та Львівською національною академією мистецтв. Завдяки цій співпраці відбулось багато акцій і виставок.
 
В найближчих планах підписання угоди про співпрацю з Львівською національною музичною академією ім. М. В. Лисенка. Адже за словами Станіслава Міхаловського, ректора Люблінського університету, в їх навчальному закладі відкрито мистецький факультет, на якому вивчають сучасну інструментальну та вокальну музику, тому варто очікувати проведення спільних концертів та майстер-класів.
 
«В нашому університеті навчається багато студентів різних національностей, серед них і українці. Центр у Львові є першим нашим представницьким закладом в Україні. Дуже важливо, щоб студенти могли прийти у центр і отримати інформацію, порівняти умови та оцінити свої можливості. Цей заклад має служити для того, щоб молодь мала вибір – можливість безпосереднього контакту із джерелами інформації», - пояснив Станіслав Міхаловський.  
Середа
10 квітня 2013 року