Роман Грицевич : “Квітка Цісик житиме в наших серцях вічно”
Новини

За  сприяння депутата Львівської міської ради Романа Грицевича, відбулася прес–конференція   з нагоди 60-ти річного ювілею відомої американської співачки українського походження Квітки Цісик.

На зустрічі були присутні: Марта Цісик – родичка Квітки Цісик, Оксана Муха – співачка, володарка гран – прі Першого міжнародного українського романсу ім. Квітки Цісик, Ярема Мисько – скульптор, автор проекту пам’ятника.

“Квітка Цісик –це унікальна особистість, душа нашого народу. Саме  вона підняла українську пісню, українську культуру до небес. Мелодійний спів Квітки Цісик линув з її української душі до рідного народу. Для мене, як і для всіх свідомих українців, рідна пісня – це сила нашого народу. Квітка Цісик в наших серцях житиме вічно, і ми будемо прославляти її талант”, - заявив депутат Львівської міської ради, голова правління ГО “Незабутня Квітка”Роман Грицевич.

На прес – конференції також була присутня родичка геніальної співачки.

“Дебютом Квітки на великій сцені була платівка “Іванку”. В 70 –ті роки про співачку забороняли  навіть говорити, не те, щоб слухати її спів. Саме в цій пісні відчувається, як на генетичному рівні  співачка відчуває українську культуру, землю, адже це почуття в неї закладено з самого дитинства”, - зазначила Марта Цісик.

На прес – конференції представили макет пам’ятника Квітці Цісик, який обіцяють скоро зреалізувати.  

“Це  буде не просто пам’ятник Квітці Цісик, як українській співачці, а, власне - українській пісні. Творчість Квітки Цісик – це своєрідна архівація та відправна  точка для подальшого розвитку та розуміння української пісні  не тільки у нас, але й у цілому світі. Квітка Цісик мріяла виступати  з концертами  по всій Україні, на жаль, це їй не вдалося здійснити. З огляду на ці аспекти, наш проект пам’ятника покликаний слугувати своєрідним увічненням мрії великої доньки України, яка стала символом української пісні”, - розповів скульптор та автор проекту пам’ятника Ярема Мисько.