Депутати хочуть надати дозвіл на збільшення території поховань вояків ОУН-УПА та політв’язнів
Новини

 

Міські депутати підготували проект змін до ухвали, якимплануютьдозволити  допоховувати таких людей  на Личаківському кладовищі.  

До Всеукраїнського об’єднання «Свобода» звернулись  Братство ОУН-УПА та Спілка Політв’язнівзпроханнямпро внесення змін до існуючої ухвали

Як зазначив  секретар Львівської міської ради Василь Павлюк:  До нас надійшло звернення Львівського  Крайового Братства ОУН-УПА та Спілки Політв’язнів України, щодо внесення змін до Ухвали Львівської міської ради№2550 від 19.03.2009 р., якою затверджено положення про історико-культурний заповідник «Личаківський цвинтар». Ветеранські організації резонно підняли це питання.Відповідно до існуючої ухвали, у випадку, якщо дружина ветерана визвольних змагань помирала раніше за нього і не була ветераном УПА, - її не могли хоронити на одному полі із чоловіком.

Відповідно до пункту 3.2 цієї Ухвали, на полі почесних поховань  воїнів ОУН –УПА можуть бути поховані особи командного складу УПА, які брали участь у збройній боротьбі у лавах Української Повстанської Армії за незалежність української держави  про що мають відповідне підтвердження.  У звернені, ветеранські організаціїпросили надати дозвіл на поховання ветеранів  ОУН –УПА , репресованих та реабілітованих крім полів №76,42, також на інших полях Личаківського кладовища. Змінами до Ухвали Львівської міської ради №2550 від19.03.2009 плануємо надати дозвіл на збільшення території для поховань  воїнів ОУН –УПА. Коли до мене звернулись з цим листом, пішов по депутатських комісіях. Вони підтримали це питання.Разом з депутатським корпусом планую винести цей проект Ухвали на  найближче пленарне засідання.

За словами Василя Павлюка, проект змін до ухвали вже завізованийвиконавчимиорганами міської ради.Єдиною проблемою залишається облік ветеранів визвольних змагань та політв’язнів  та їх дружин, для яких слід передбачити відповідні місця для поховання.