Депутати Львівської міської ради вимагають не допустити тотального впливу влади на засоби масової інформації в Україні
Новини

Під час сесії Львівської міської ради голова постійної комісії депутатської діяльності та законності, свободівець Любомир Мельничук зачитав звернення Львівської міської ради до президента України та голови Верховної Ради України щодо ухвалення в першому читанні законопроекту, який передбачає повернення до репресивних норм Кримінального кодексу зразка 1960 року та встановлює кримінальну відповідальність за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини у засобах масової інформації.

Подаємо текст звернення повністю: "18 вересня 2012 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України і має на меті запровадження кримінальної відповідальності "за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини". Відповідно до цього законопроекту, в Україні планують знову відновити кримінальну відповідальність за наклеп. Цілком очевидно, що під поняттям "наклеп" владний режим має на увазі критику саме на свою адресу. Після остаточного ухвалення цього закону опозиційних журналістів за абсолютно суб'єктивними звинуваченнями в наклепі можуть без особливих складнощів позбавити волі на трирічний термін.

Проект закону, що сповнений духом сталінських репресій, зазнав нищівної критики як в Україні, так і за кордоном. Стурбованість щодо ухвалення законопроекту висловила Рада Європи. За твердженням Національної спілки журналістів України, ухвалення цього одіозного законопроекту грубо порушує Європейську конвенцію про права людини. Міжнародна організація "Репортери без кордонів" заявила: законопроект є "серйозним ударом по свободі преси". Представники цієї організації відзначають – українська влада копіює досвід Росії, де вже давно чинять шалений тиск на опозиційних журналістів. Ігнорування процедури ухвалення законопроекту стало звичкою більшості в парламенті поточного скликання – репресивний проект закону навіть не розглядали на засіданні профільного комітету Верховної Ради України.

Ув'язнивши або залякавши незалежних журналістів, влада безперешкодно зможе створити стан контрольованого інформаційного вакууму, коли про репресії проти українських патріотів засоби масової інформації мовчатимуть у покорі.

Львівська міська рада вважає неприпустимим цей відвертий наступ на свободу діяльності журналістів шляхом повернення до репресивних норм Кримінального кодексу зразка 1960 року. Вимагаємо не допустити затвердження зазначеного документу в цілому як такого, що спрямований на порушення міжнародних гарантій свободи слова та вільної преси і спроби побудови механізму тотального впливу влади на засоби масової інформації в Україні".