Василь Горон: Вимагаю перевірити законність відчуження приміщень гуртожитків ТзОВ «Львівавтокомплектація»
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Василь Горон зачитав депутатський запит на ім’я прокурора міста Львова щодо порушення мораторію на відчуження гуртожитків.

Як повідомив Василь Горон, аби зупинити масові порушення майнових та житлових прав мешканців гуртожитків, 2008 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

«З метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їх виселення із займаних жилих приміщень, недопущення відчуження гуртожитків, які будували за державні кошти, установити мораторій на відчуження (крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад) гуртожитків, впродовж терміну реалізації державної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, але не менше шести років з дня опублікування цього Закону. Цей мораторій діє на відчуження у будь-який спосіб гуртожитків як цілісних майнових комплексів або їх окремих будівель, споруд, жилих та нежилих приміщень та іншого майна на користь фізичних чи юридичних осіб. З огляду на численні скарги мешканців гуртожитків на дії ТзОВ «Львівавтокомплектація» та інформацію, отриману у відповідь на моє депутатське звернення від тимчасової контрольної комісії з розв’язання проблемних питань забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків, вимагаю перевірити законність відчуження житлових та нежитлових приміщень гуртожитків, що розташовані на вул. Кульпарківській, 139 та вул. Володимира Великого, 16 у м. Львові власником ТзОВ «Львівавтокомплектація» та вжити заходів щодо забезпечення непорушення гарантованого Законом мораторію на відчуження гуртожитків (цілісних майнових комплексів) та їх частин», - зазначив Василь Горон.