В «УДАРі» дивуються: «Кому заважала вулиця Винниця?»
Новини

Голова фракції «УДАР» у Львівській міській раді Ярослав Гінка вважає, що депутатів Львівської міської ради ввели в оману, коли поставили на голосування питання про перейменування вулиці Винниця на вулицю Омеляна Ковча

Опитування серед мешканців ніхто не проводив, відтак тепер з міського бюджету доведеться витратити чимало коштів на компенсації, пов’язані з переоформленням документації, або скасовувати попередньо ухвалене рішення ради, чого буде, зокрема, добиватись фракція «УДАРу».

Як підкреслив Ярослав Гінка: «Перед голосуванням депутатів міської ради запевнили, - питання перейменування узгодили із мешканцями, провівши, так би мовити, вуличний референдум. Але вже невдовзі виявилося, що ніхто нікого про ніщо й не збирався запитувати. Ми поділяємо і розуміємо обурення мешканців вулиці Винниця, - підкреслив Ярослав Гінка, - адже у них виникло чимало складнощів через нововведення, зокрема із документацією, оскільки у Держкомземі сказали, що негайно слід переоформляти державні акти на землю, а йдеться приблизно про 150 приватних дворів. Отож виходить, аби задовольнити чиюсь забаганку, заплатити доведеться за це мешканцям вулиці».

Крім того, в «УДАР»і переконують, що Омелян Ковч, безумовно, заслуговує на те, аби в місті з’явилася вулиця імені цього видатного священика, але у нових мікрорайонах. Вулиця Винниця була названа так півтисячі років тому, на честь виноробів, які проживали на ній, і є частиною славетної історії Львова, як, наприклад, вулиця Пекарська. А бездумне перейменування завдає шкоди не лише бюджету міста, а й його історичній цілісності.

Нагадаємо, 24 травня на сесії Львівської міської ради депутати проголосували за ухвалу «Про перейменування вулиці Винниця на вулицю Омеляна Ковча. Рішення було прийняте, аби вшанувати пам'ять блаженного священомученика, який 1944 року був замордований у концтаборі смерті Майданек, а 2001 року папа Іван Павло ІІ беатифікував священика. За ухвалу проголосували 63 з 90 депутатів. Натомість Шевченківська районна адміністрація мала у місячний термін виготовити та встановити таблички із новою назвою.

Сьогодні сесію міської ради пікетували обурені мешканці цієї вулиці, які вимагали повернути їй стару назву.