На сесії Львівської міської ради фракція «Свободи» звернулася до Генпрокурора щодо поширення українофобії та дискримінації українців
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Юрій Михальчишин зачитав звернення фракції до Президента України та Генерального прокурора України щодо поширення проявів українофобії та дискримінації українців.

Як повідомив Юрій Михальчишин, у зв'язку з загостренням суспільної напруги, пов'язаної з намаганням змінити конституційний статус української мови, в Україні почастішали прояви українофобії та дискримінації українців, що загрожують перерости в політично мотивовані репресії.

"Публічні виступи депутата Луганської обласної ради від Партії регіонів Р. Мірошника, який недавно охарактеризував українців за національністю як "недорасу", є яскравим свідченням свідомого нагнітання міжнаціональної ворожнечі. Виклики на допити в прокуратуру Києва та Львова членів ВО "Свобода" та депутатів місцевих рад, що брали участь в акціях протесту проти ухвалення закону про основи державної мовної політики, вказують на спроби залякати політично активних і національно свідомих громадян. Вимагаємо притягнути до кримінальної відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі депутата Луганської обласної ради від Партії регіонів Р. Мірошника та припинити незаконні допити членів ВО "Свобода" і депутатів місцевих рад, які в межах чинного законодавства реалізували конституційне право на протест", – зазначив свободівець.