Депутат ЛМР Роман Грицевич запрошує всіх шанувальників мистецтва відвідати фестиваль-конкурс «Співаймо канон»
Новини

Минулого року львів’янам було презентовано збірник «55 творів для дитячого хору, написаних у формі канону». Це відбувалось в рамках дитячого хорового фестивалю «Співаймо канон». Цього року фестиваль проводитиметься знову, але вже як конкурс. 

 
Хори, що беруть участь, повинні заспівати хоча б один твір у формі канону. Канон, тобто пісня, у якій кожен голос повторює те саме, наслідуючи попередній, є улюбленою формою хорового співу для дітей. Канон захоплює поєднанням простоти з неочікуваністю. Кожен повтор додає нової барви до звучання канону, перетворюючи його, зрештою, в цікаву гру слів та звуків. 
 
Також хори співатимуть два твори разом. Це «Дивись яку любов» (духовна пісня) та «Облітав журавель» (сл. П. Воронька, муз. Б. Фільц). Цікавою новинкою цього фестивалю-конкурсу є те, що кожен хор повинен представити себе, за що також виставлятимуться бали і присвоюватимуться нагороди. В журі запрошено відомих і шанованих діячів мистецтва: це Володимир Сивохіп, Василь Коваль, Зеновій Демцюх та Олег Цигилик.
 
Організаторами свята є Зразковий дитячо-юнацький хор «Радуниця» УДЮМК Шевченківського р-ну та його керівник Наталія Манько, а також керівники ДМШ №8 і ДДШМ №10 Світлана та Євген Карповичі. До організації долучився також і депутат Львівської міської ради Роман Грицевич.
 
Крім цих колективів у фестивалі-конкурсі також братимуть участь вокальна група «Чорнобривці» МЦ «Веселі черевички», вокальний ансамбль «Ромашка» (м. Ходорів), Зразковий дитячий хор «Оберіг» (м. Винники), Народний хор «Жайвір» та хор старших класів ДМШ №1, Зразковий вокальний ансамбль "Намисто" , МПК ім. Г. Хоткевича, Народний дівочий хор «Ліра» Львівського національного університету ім. І. Франка. Цього року також братиме участь хор «Коралі» м. Вишгород, які є давніми друзями хору «Радуниця». Вже традиційно учасники останнього прийматимуть виш городян в своїх сім’ях.
 
Фестиваль-конкурс проходитиме 19 і 20 листопада в Будинку камерної та органної музики (вул. С. Бандери, 8). Першого дня початок о 13:30, а другого дня о 14:00.