Євген Білінський: Інвестор, який вирішуватиме проблему утилізації відходів на Грибовицькому сміттєзвалищі, повинен отримати сприяння та підтримку влади
Новини

Проблему Грибовицького сміттєзвалища потрібно вирішувати, залучивши до цієї роботи як міську і обласну владу, так і центральну. А терміни виконання спільно напрацьованих рішень повинні бути реальними, щоб не обманювати людей, що робота буде виконана за місяць чи два, бо це буде неправдою. Про це 6 вересня 2011 року на спільному позачерговому засіданні Львівської міської та обласної рад заявив голова постійної депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міськради свободівець Євген Білінський.

 
Як зазначив депутат, спільна екологічна комісія обласної та міської рад, яка працювала над вивченням проблеми із Грибовицьким сміттєзвалищем за останні 4 місяці провела шість виїздів на сміттєзвалище, аби обстежити стан його території та прилеглих до нього ділянок.
 
"Результатом напрацювань комісій є проведення сьогоднішньої спільної сесії обласної та міської рад. Ми вважаємо, що робота комісії повинна тривати аж допоки не буде виділено земельну ділянку для облаштування нового полігону для твердих побутових відходів, а також розроблений привабливий інвестиційний клімат для інвесторів. Адже за останні півтора року попри намагання львівської влади знайти іноземного інвестора його так і не знайшли, бо іноземних підприємців, які бажали б побудувати завод, який коштуватиме більше 100 млн. євро немає. Сьогодні і у Львові, і у області є потенційні інвестори, які зацікавленні вкласти гроші у будівництво заводу, але бояться наслідків, оскільки знають, що як тільки займуться сміттєзвалищем, то одразу ж розпочнуться проблеми. Тому комісія дійшла висновків, що для потенційного інвестора потрібно створити такий інвестиційний клімат, щоб інвестор був впевнений, що після того як він почне вирішувати проблематику утилізації відходів на сміттєзвалищі, він матиме повне сприяння влади", -  зазначив під час спільної сесії Львівської міської та обласної рад свободівець Євген Білінський.
 
Також як заявив депутат, вирішення проблеми зі сміттєзвалищем потребує негайного втручання органів центральної влади.
 
"Ми вирішили звернутися до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Міністерства екології з вимогою встановити на 2012 рік згідно Закону України "Про державний бюджет" для Львівської міської ради 75% екологічного фонду від загального, як це було передбачено у 2010 році. Відповідне звернення ми робили на сесії Львівської міської ради, проте за останні 5 місяців відповіді на нього так і не отримали. Також закликаємо залучити до робочої групи науковців для обґрунтування визначення зони екологічного лиха, впливу забруднення ґрунтів стічними водами сміттєзвалища та впливом гудронів. Згодом ці дослідження потрібно представити в Кабінеті міністрів, аби з бюджету були виділені кошти для вирішення екологічної проблеми", - додав Євген Білінський.