Депутати ЛМР провели позачергове пленарне засідання у зв’язку з подіями 9 травня
Новини

Депутати ЛМР провели позачергове пленарне засідання сесії Львівської міської ради 6-го скликання у зв’язку з подіями, які сталися у Львові 9 травня. Під час пленарного засідання депутати прийняли звернення до генерального прокурора України та прокурора Львівської області. 

Текст звернення надаємо повнотекстово:
 
Генеральному прокурору України
Прокурору Львівської області
 
9 травня 2011 року у м. Львові відбулися безпрецедентні грубі порушення працівниками органів внутрішніх справ Конституції та законів України, які виразилися в перевищенні влади, зловживанні службовим становищем та невиконанні рішення суду. 
 
Так, як відомо, напередодні Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову про заборону проведення в цей день у м. Львові будь-яких заходів, окрім офіційних, запланованих місцевою владою. З метою контролю за виконанням рішення суду депутати Львівської міської та Львівської обласної рад разом із помічниками прибули до «Пагорбу Слави», що на вул. Пасічній у м. Львові, де раніше різні політичні партії та громадські організації мали намір провести відповідні заходи. 
 
На місці було виявлено, що працівники органів внутрішніх справ, замість забезпечення виконання рішення суду та недопущення проведення політичними партіями і громадськими організаціями заборонених заходів, активно сприяли представникам ультрарадикальних проросійських партій «Родіна» та «Рускоє єдінство», які прибули до м. Львові з Півдня України, їх провести. Зокрема працівники органів внутрішніх справ забезпечили шляхом застосування сили до львів’ян доступ зазначених осіб до «Пагорбу Слави», після чого їм надали можливість розправити червоні прапори, що прямо було заборонено судом, рішенням Львівської обласної та міської рад. Крім цього, цих осіб у автобусах, які доставили їх до місця вчинення злочину, супроводжували працівники міліції. 
 
У ході зазначених подій депутати звертались до представників правоохоронних органів з вимогою припинити порушення Конституції та законів України., однак, у відповідь, до них було застосовано звірячу фізичну силу з використанням спецзасобів, що супроводжувалося принизливими і нецензурними висловлюваннями. 
 
По вказаних фактах прокуратурою Львівської області розпочато перевірку в порядку ст. 97 КПК України, під час якої опитано потерпілих із використанням відео зйомки, де чітко зафіксовано факти неправомірного застосування працівниками внутрішніх справ фізичної сили, призначено та проведено судово-медичні експертизи, якими виявлено на тілі потерпілих чисельні характерні тілесні ушкодження.
 
Однак, 13.05.2011 року, лише на третій день проведення прокуратурою перевірки, Міністром внутрішніх справ України з трибуни Верховної Ради України оголошено висновок про те, що працівники органів внутрішніх справ під час вказаних подій діяли цілком правомірно. Це при цьому, що перевірка ще далеко не завершена, зокрема, не встановлено особи працівників міліції, які застосовували силу, їх не опитано.
Так само, Міністерством внутрішніх справ України зроблено висновок про невинуватість особи, яка в цей день, застосувавши зброю заподіяла тілесні ушкодження одному з помічників депутата Львівської міської ради і була затримана на місці вчинення злочину. Хоча провадження по кримінальній справі лише розпочато і досудове слідство по ній не закінчено.
 
Такі висновки Міністра внутрішніх справ України свідчать про його пряму зацікавленість та упередженість у результатах розслідування та перевірки, розцінюються, як спроба тиску при їх проведенні, через що Львівська міська рада висловлює застереження щодо повноти, всебічності та об’єктивності перевірки, яка проводиться прокуратурою Львівської області по фактах невиконання рішення суду, а також побиття працівниками органів внутрішніх справ депутатів Львівської міської та обласної рад і їх помічників.
 
У зв’язку з наведеним, Львівська міська рада закликає Вас вжити всіх передбачених Конституцією та законами України заходів для об’єктивного, повного, всебічного і неупередженого розслідування по вказаних фактах порушення Конституції та законів України, прав і свобод людини та притягнення винних до відповідальності.
 
Події, які відбулися 9 травня у Львові, яскраво проявили зневажливе ставлення міліції до місцевої влади. Ми закликаємо Вас провести перевірку цих фактів, адже депутати міської та обласної рад не збираються залишити ці події непокараними.