Депутат від ВО «Свобода» Богдан Галайко звернувся до депутатів із заявою, щодо знищення українських шкіл на Луганщині та Донецьку
Новини

Під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Богдан Галайко звернувся до депутатів із заявою, щодо знищення українських шкіл на Луганщині та Донецьку. Заяву народного обранця підтримали 74 депутати.

Заяву подаємо повнотекстово.
 
Заява
ВО «Свобода» з приводу знищення українських шкіл на Луганщині та Донецьку
 
Псевдореформи Д. Табачника спрямовані на відверте знищення української освіти у масштабах усієї країни. Однак особливого цинізму набуває його війна з українством на Сході нашої держави, де, прикриваючись терміном «оптимізації» (новітній термін-знищення), місцева влада розпочала закриття українських шкіл на Луганщині, зокрема у Лисичанську і в Красному Лучі (СШ № 15) та у Донецьку (СШ № 111), де, відповідно до останнього перепису населення, проживає близько 60% українців. Закриття шкіл мотивують начебто браком фінансування та неукомплектованістю учнями відповідних шкіл. За повідомленням Донецької облдержадміністрації закриття навчальних закладів відбуватиметься відповідно до так званої «Регіональної дорожньої карти з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання», що розроблена на замовлення голови облдержадміністрації регіонала А. Близнюка.
 
Очевидно інше: освіта українською мовою в українській державі не співмірна з жодною матеріальною мотивацією, як абсолютно незіставна сама духовність людини з грошовим виявом. Національна ідея, суверенна держава, права і свободи кожної людини існують поза ціновими визначеннями і матеріальними еквівалентами. І це чи не найкраще підтверджує героїчна поведінка батьків українських дітей, які у Донецьку заявили про готовність до самоспалення, а у Красному Лучі розпочали голодування. Характерно, що ці самовіддані, з найвищим почуттям людської і національної гідності люди російською мовою заявляють, що вони настійливо вимагають права навчати їхніх дітей українською мовою, аби вони могли легко і природно інтегруватися у неминучу українську, а не зросійщену Україну. Це чи не найкраще свідчить про деколонізаційні позитивні зміни у суспільній свідомості українців як єдиної і вільної нації на всіх, без винятку, теренах нашої батьківщини. Чи не тому чинна здеградована і колоніяльна влада у найбрутальніший спосіб блокує їхнє право повертатися до коренів питомої мови?
 
Сесія Львівської міської ради висловлює найглибшу підтримку батькам дітей, яких продумано позбавляють освіти українською мовою і звертається до міського голови Красного Луча, члена партії регіонів М. Філіпової та голови облдержадміністрації регіонала А. Близнюка з вимогою припинити мовний геноцид українців. Процеси утвердження нашої держави на основі єдиної державної мови неминучі, а Філіпова і Близнюк можуть поповнити список покритих історичною ганьбою Валуєвих.