Щоб освітяни отримали зарплату, «Свобода» ініціює мораторій на пільгове орендування землі та майна
Новини

Сьогодні, під час пленарного засідання голова фракції ВО "Свобода" Руслан Кошулинський зачитав звернення стосовно ініціативи накладання мораторію на пільгове надання в оренду землі задля того, щоб зберегти бюджетні кошти для зарплати людям, які працюють в освітній сфері.

Текст звернення подаємо повнотекстово:

 
"Освіта, охорона здоров’я та культура - основи розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України. Економічно розвинені країни не заощаджують на освіті. Вони щорічно кардинально збільшують витрати на освіту з державного бюджету, забезпечуючи таким чином свій майбутній розвиток.
 
В системі освіти задіяна чи не найбільша кількість населення, проте стан фінансування освіти і науки сьогодні є критичним - на межі розвалу та безладу. Центральна влада намагається поставити вчителів на коліна і зробити з них слухняних істот, які залежатимуть від Табачника та його вказівок чи псевдо-новаторських реформ. Державні зрадники переклали фінансову відповідальність на місцеві бюджети, хоча пріоритетність освіти в політиці держави чітко підкреслено в Законі України «Про освіту»: Держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту в розмірі не меншому ніж десять відсотків національного доходу. Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством фінансів не забезпечили виконання норми статті 61 цього закону щодо виділення на освітню галузь з бюджету 10 % національного доходу. Мінфін не врахував утримання та розвиток навчальних закладів. У частині делегованих повноважень - це вперше, коли фінансування на 2011 рік менше, ніж фінансування за попередні роки. Сьогодні бюджетом у галузі освіти забезпечені видатки лише на дві статті, а саме: харчування та енергоносії, проте не забезпечено в повному обсязі фінансування заробітної плати. Через недолугу політику центральних органів влади дефіцит бюджету для освітян сягає понад 25%.
 
«Захищені статті» недофінансовано державою на 13% відносно мінімальної потреби галузі освіти міста Львова. Дефіцит освітньої галузі становить близько 36 мільйонів гривень. Не закладені  в бюджет кошти в повному обсязі на заміну уроків близько 7 402 900 грн., матеріальну допомогу на оздоровлення МОП у розмірі посадового окладу 6 400 200 грн., на грошову винагороду 12 040 100 грн. (100%, а не 25%), надбавку за складність і напруженість у роботі 2 000 000 грн.
 
Натомість керівництво міської виконавчої влади, нагосподарювавши чималі борги для міського бюджету, поставили першочерговим завданням у 2011 році провести сувору економію в галузі освіти, змусивши освітян писати заяви на відпустку за власний кошт, провести реорганізацію, ліквідацію та злиття навчальних закладів, звільнити «за своїм» бажанням учителів. Ціна такого рішення - позбавлення міста Львова інтелектуального та духовного потенціалу. Потрібно визнати: проблема є, і проблема дуже серйозна! Освіта - в глибокій кризі, і ця криза щомісяця поглиблюється.
 
Щоб виправити становище, депутати Львівської міської ради від ВО «Свобода» пропонують політику фінансування освіти формувати відповідно до соціально-економічної доцільності бюджетних видатків. Щоб допомогти освітянам, розрахуватися за борги та наповнити міську скарбницю, «Свобода» пропонує запровадити мораторій на усяке пільгове орендування землі чи майна. Мораторій не стосуватиметься релігійних громад, неповносправних, багатодітних громадян та організації соціального спрямування. Міська рада зараз стоїть перед дилемою: або позбавлення зарплати і звільнення вчителів, або мораторій на усякі види пільгового орендування землі чи майна!  
 
Звертаємось також і до виконавчих органів міськради із закликом не планувати фінансування з міського бюджету багатовитратних соціально-культурних проектів, обмежити неефективні видатки, поки не буде закладено в бюджеті усі кошти для  забезпечення оплати праці освітян.
Закликаємо мешканців міста Львова та усі політичні сили підтримати цю ініціативу наповнення міської скарбниці для того, щоб впровадити фінансове та організаційне забезпечення галузі освіти."
             
Голова фракції ВО «Свобода»
Р.Кошулинський