Депутат ЛМР Юрій Кужелюк закликає зробити все можливе, щоб учні вчили справжню українську історію
Новини
Депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк звернувся із запитом під час пленарного засідання у якому йдеться про те, що міністр Дмитро Табачник ініціює створення спільного українсько-російського підручника з історії. Завданням Львівської міської ради депутат вбачає зробити все можливе, щоб «принаймні львівські школярі вчили справжню, не викривлену історію». 
 
«Мотивація Дмитра Табачника – налагодження співпраці у гуманітарній сфері. Справжня мета – замовчати важливі історичні факти і реанімувати радянське трактування історичних подій в угоду інтересам Росії, яка вважає Сталіна ефективним менеджером. Для учнів п’ятого класу підручники вже переписані, а для одинадцятого – мали б бути з наступного навчального року. Очевидно, що з наших дітей хочуть виховати новітніх Павліків Морозових», - йдеться у зверненні.
 
Депутат Юрій Кужелюк пропонує для учнів 5-го та 11-го класів розробити спеціальний зошит-підручник для розширеного вивчення історичних періодів, які в офіційному підручнику замовчуються, або подаються викривлено. Цей зошит має містити інформацію підкріплену архівними розсекреченими документами. Зокрема, як вважає депутат, варто детальніше розписати про Голодомор 32-33 років, визвольну боротьбу УПА, Українські Січові Стрільці, бій під Крутами тощо. 
 
Крім того, Юрій Кужелюк у своєму зверненні закликає запровадити в усіх школах обов’язкові інформаційні стенди про ті, чи інші історичні події, проводити творчі вечори з історичними сюжетами, здійснювати екскурсії в Білогорщу в музей Шухевича і в музей-меморіал «Тюрма на Лонцького».
 
Одним із першочергових завдань в діях Львівської міської ради депутат вбачає створити робочу групу із спеціалістів для укладення робочого зошита з історії України для учнів 5-х, 11-х класів і закласти в міський бюджет на 2011 рік кошти на видання даного робочого зошита і видати його достатнім тиражем до 24 серпня 2011 року.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: share.net.ua