Депутати Львівської міської ради продовжують підбивати підсумки
Новини
Важливим документом, який вдалося напрацювати та ухвалити депутатському корпусу каденції 5-го демократичного скликання, є Стратегія розвитку міста Львова. Саме цим документом на підставі наукового аналізу визначаються перспективні пріоритети розвитку міста. Раніше Львів не мав власної стратегії розвитку, а відтак дії влади були хаотичні і безсистемні і роками точилися дискусії навколо того, як місту потрібно розвиватися і що може забезпечити цей розвиток. Тепер дискусіям покладено край, а міська влада чітко діє в напрямку забезпечення пріоритетності розвитку високих технологій, туризму та освіти. Саме з цими галузями ув’язаний прорив в майбутнє і гарантується те, що Львів розвиватиметься як сучасне європейське місто, рівень комфортності життя в якому зростатиме.   
 
Для того, щоб викладені в Стратегії розвитку Львова плани стали реальністю, необхідно було скласти Генеральний план міста на 2010-2020 рр. Генплан – це візуалізація майбутнього розвитку Львова, його перетворення на мегаполіса. Робота над генпланом була довгою, але в 2010 році депутатам ЛМР таки вдалося затвердити цей документ. 
 
Генплан дає відповідь на багато інших важливих проблем, які ще недавно здавалися нерозв’язними. А саме: завдяки його існуванню зникає необхідність підприємцям виробляти десятки документів, запитів, як це було раніше, адже відповіді на них чітко виписані в самому Генплані. На новій основі тепер вибудовується діалог між Львовом та навколишніми населеними пунктами, адже Львів чітко знає куди і як він розвиватиметься. Місто стало більш зрозумілим та прогнозованим для бізнесу, а це стимулює бажання останнього інвестувати в довготривалі проекти, створювати нові робочі місця та розвивати інфраструктуру.   
 
У новому Генплані отримали своє відображення стратегічні проекти, які вже реалізуються у Львові: будівництво аеропорту, стадіону до Євро-2012, а також розвиток прилеглої до них території.    
 
Депутати міськради ініціювали прийняття та реалізацію ряду соціальних програм, які стали поштовхом для якісного покращення життя в місті.  
 
Так, завдяки програмі «Світло» вдалося значно покращити безпеку та захист громадян на вулицях міста, перед усім в нічний час. Адже більшість вулиць є максимально освіченими вночі. На 350 вулицях нічне освітлення було зроблено з нуля. Останнє вдалося досягти за рахунок переходу на так званий «нічний тариф» оплати за електроенергію, який є втричі дешевший від денного.  
 
Програма міськради «Вода» виконувалася всі ці роки і дозволила на останньому її етапі залучити додаткове державне фінансування. На початку 2010 року у Львові введено цілодобове водо постання. Вирішення цієї наболілої для львів’ян соціальної проблеми зробило наше місто також більш привабливим для туристів та потенційних інвесторів. 
 
З 2006 по 2010 рік у Львові було відремонтовано понад 500 доріг в рамках реалізації програми «Дороги».  Коштів на комплексний ремонт доріг протягом останній років витрачалося в тричі більше, ніж у попередні роки, але не за рахунок скорочення інших статей витрат міського бюджету, а завдяки тому, що міськраді вдалося домовитися про солідарну участь у розвитку інфраструктури міста держава та міжнародних фондів, таких, як наприклад, ЄБРР.
 
Депутатський корпус міськради в своїй діяльності приділяв увагу покращенню рівня соціального захисту львів’ян, перед усім дітей та молоді.  Депутатами було прийнято низку ухвал щодо заборони грального бізнесу, обмеження продажу алкоголю та тютюну,  посилення контролю за роботою комп’ютерних клубів та інших розважальних закладів. З ініціативи депутата міськради Юрія Кардашевського у Львові було покінчено з майже легальним продажем ліку «трамадол», що містив наркотик, та посилена боротьба з розповсюдженням інших ліків, які містять наркотичні речовини.  
 
 «Консолідована позиція депутатського корпусу Львівської міської ради зіграла визначальну роль в тому, що наше бачення ситуації та наша робота мали безпосередній вплив на розвиток подій не лише в регіоні, але й всій Україні. Депутати Львівської міськради послідовно і   наполегливо відстоювали інтереси української держави, цінності європейського розвитку, демократії, місцевого самоврядування, захищали українську мову, культуру, історичну традицію, громадянські свободи. У своїх заявах та зверненнях депутати відображали перш за все думку та позицію громади Львова. Остання завжди займає активну власну позицію по питаннях політичного розвитку нашої держави та має чітке бачення того, в якому суспільстві вона хоче жити і розвиватися, з ким і як будувати своє майбутнє. 
 
Вважаю, що ми досягли поставленої мети і попри всі труднощі зробили Львів більш комфортним для життя та роботи людей. Хоча, звісно, не на всіх напрямках зрушення відчутні вже сьогодні. 
 
За чотири останні роки, 2006-2010 рр., як свідчить статистика, доходи громади Львова зросли вдвічі, що стало наслідком правильного використання коштів та прозорого ведення господарки міста.  
 
Середня заробітна плата львів’ян за цей же період збільшилась з 1034 до 1980 грн.. І не в останню чергу це стало можливим завдяки активному розвитку  підприємницької діяльності у Львові. Останньому, як на мене, посприяли два важливі кроки з боку міськради. Ми прийняли Програму розвитку малого підприємництва у м. Львові. А по-друге,  ввели мораторій на розмір ставок за користування землею для підприємців. Останнє стало важливим та дієвим антикризовим заходом. Як наслідок, у Львові за час кризи не лише не відбулося скорочення суб’єктів підприємницької діяльності, а навпаки зафіксовано їх зростання», - зазначив Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради.