На Західній Україні та у Львові зокрема стартувала робота міжнародної місії спостерігачів з Польщі
Новини
Сьогодні у стінах Львівської міської ради відбулась прес-конференція на тему «Місцеві вибори в Галичині: погляд з Європи». На прес-конференції були присутні учасники спостережної комісії, яка буде здійснювати моніторинг місцевих виборів у Львівській області. Зокрема, участь у прес-конференції взяли Ярослав Присташ – головний редактор української газети в Польщі «Наше слово», Данило Бектурганов – міжнародний експерт по виборчим процесам в пострадянських країнах та Людмила Козловська – представник польського Фонду «Відкритий діалог».
 
Порушення на виборчих дільницях фіксуватиме шістдесят незалежних експертів, з них 20 працюватимуть у Львові та ще ж стільки їхніх помічників. 
 
Приводом до такого контролю місцевих виборів стали повідомлення про масові фальсифікації саме у Західній Україні. Друга причина, через яку міжнародні експерти вирішили проконтролювати чесне волевиявлення в тому, що місцеві вибори вперше відбуваються окремо від парламентських. 
 
«Сам факт того, що міжнародні спостерігачі працюють у Львові говорить про те, що ті події, що відбувається зараз в Україні не байдужі цивілізованій Європі. Думаю, що багато членів комісій, працюватимуть з огляду на те, що вони працюють під наглядом і під контролем представників іншої держави, а також європейської спільноти. І це варто сприймати позитивно, адже дуже важливо, щоб наступна влада була обрана легітимно. Це можна забезпечити лише в один спосіб – провести вибори чесно. А щоб це стверджувати необхідно, щоб під час підрахунку голосів були присутні експерти, незалежні фахівці, які зможуть дати оцінку виборчому процесі в Україні», - зазначив Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради.
 
Як зауважив на прес-конференції Данило Бектурганов, у західноукраїнських містах польські фахівці працюють з кінця минулого тижня, але велика робота буде в неділю 31 жовтня, в день виборів. 
 
«Міжнародні спостерігачі є одним з елементів забезпечення чесних виборів. За виборами вкрай необхідно спостерігати. У Львові є 283 виборчі дільниці. Вони стануть одним із сигналів тиску на владу при можливих фальсифікаціях. Безперечно, їхня робота є корисною і потрібною», - сказав депутат Львівської міської ради Сергій Бащук.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради