Василь Горон: Одним із чинників, які спонукали мене бути депутатом, стало бажання змін у житті громади - змін на краще
Інтерв’ю

Про проблеми міста та потреби львів'ян розповідає депутат Львівської міської ради, заступник голови Наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій Василь Горон.
 
- Що Вас спонукало балотуватися до Львівської міської ради саме по мажоритарному округу?
 
- Попередні вибори до міської ради виключно за пропорційною системою наочно показали недолік відсутності «прив'язки» депутата до певного мікрорайону (округу). Відсутність такого контакту лише сприяла віддаленню депутата від людей. Спостерігаючи за діяльністю міських депутатів, відчув у собі здатність генерувати ідеї для зміни поточного стану міської господарки, умов життя львів'ян. Тому одним із чинників, які спонукали мене балотуватися в депутати, стало бажання змін у житті громади - змін на краще. А бажання будь-яких змін в місті не можливе без тісної співпраці з людьми, які щодня ходять багатьма вулицями та можуть як привернути увагу до тої чи іншої проблеми, так і подати ідею щодо кращого вирішення поточних питань діяльності органів місцевого самоврядування.
 
- З якими проблемами Ви зіткнулися під час депутатської діяльності?
 
- 2011 року подав 239 депутатських звернень, 33 депутатські запити та надав матеріальну допомогу 75 громадянам. 2012 року подав 262 депутатських звернення, 28 депутатських запитів та надав матеріальну допомогу 50 громадянам. Це свідчить не стільки про мою депутатську активність, як про кількість проблем міста та про небажання чиновників у більшості випадків їх вирішувати. 
 
Серед звернень громадян, які надходять до мене щоденно, приблизно 80% щодо житлово-комунальної сфери, відновлення покриття магістральних та міжквартальних проїздів, ремонту дахів, а також утримання прибудинкової території та благоустрою міста в цілому. Серед питань, які є принциповими для мене, незаконність забудови на території школи №73, що на вул. Дністерській 5. Проти власників незавершеного будівництва було відкрито кримінальну справу, незважаючи на це нещодавно цей об'єкт черговий раз відчужено. Окрім цього, зараз намагаємося довести до логічного завершення питання щодо відновлення роботи дошкільного закладу на 200 дітей на вул. Дністерській, 25, приміщення якого влада надала під оренду комерційним структурам.
 
- Упродовж двох років Ви активно відстоюєте права мешканців гуртожитків. Цієї осені Вас було обрано заступником голови Наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій.
 
- Це дійсно так. За ці два роки вдалося передати в комунальну власність 7 приватних та 5 гуртожитків державної форми власності. Завдяки чому 2 тис. мешканців набули право приватизувати свої законні квадратні метри. Однак, на жаль, проблеми мешканців не всіх гуртожитків вдається вирішити, оскільки при наявній законодавчій базі все ж відсутній механізм реалізації чинних законодавчих актів. Досі, наприклад, не вирішено на державному рівні питання гуртожитків, які було включено до статутного капіталу акціонерних товариств. 
 
- Тому часто мешканці для захисту своїх конституційних прав на житло змушені звертатися та шукати правди у судах. Питання житлово-комунального господарства є неприємною темою для багатьох політиків, Ви ж активно працюєте у цій сфері від часу обрання. 
 
- «Неприємна тема» - не означає, що питання не потребує уваги. Гучні заяви багатьох політиків ситуацію з утриманням житлового фонду не вирішать. Має бути внесено зміни в першу чергу до житлового законодавства, адже ми до цього часу живемо за Житловим кодексом, затвердженим ще за часів Радянського Союзу. Житловий фонд в Україні потребує оновлення, інженерні мережі у будинках давно відпрацювали своє і потребують капітальної заміни. Кількість звернень з питань ЖКГ постійно зростає, однак вирішити питання житлово-комунального господарства можливо лише за умови реформування цієї сфери. Людина повинна розуміти, що власність - це не лише право, але й обов'язок. 
 
В МЕЖАХ ОКРУГУ:
Відремонтовано дорожнє покриття на вулицях округу. Проведено капітальний ремонт дороги на вул. Пимоненка та вул. Навроцького; відновлено дорожнє покриття на вул. Навроцького та В. Стуса, зроблено ремонт міжквартальної дороги довкола дитячого майданчика на вул. Зеленій, 130. Відновлено дорожню розмітку на території Сихівського району.
Згідно з титульним списком об'єктів виконаних робіт з поточного ремонту житлового фонду Сихівського району за рахунок коштів загального фонду, виконано ряд наступних робіт:
- зроблено ремонт м'якої покрівлі за адресою: вул. Морозна, 19, вул. Морозна, 21А, вул. Зубрівська, 7А, вул. Дністерська, 2;
- відремонтовано електрощитових за адресою: вул. Морозна, 27, вул. Зелена 130, вул. Дунайська, 7;
- відремонтовано міжпанельні шви за адресою: вул. Зубрівська, 25, Зубрівська, 25А;
- відремонтовано дашок над під'їздом в буд. №7А, на вул. Зубрівська;
- відремонтовано ділянки водопроводу на вул. Зелена, 266;
- відновлено вентиляційну систему будинку №19А, що на вул. Морозна;
- проведено ремонт покрівлі в буд. №2, що на вул. Дністерській та над кв. 6, що на вул. Дністерська, 2;
- зроблено капітальний ремонт покрівлі на вул. Орлина, 8А;
- встановлено світильники, відремонтовано і замінено електропатрони на вул. Липова Алея;
- відновлено дощоприймачі та каналізаційні люки біля буд. 6, що на вул. Дунайська та вул. Зубрівська, 25А;
- встановлено решітки на вікна третього підїзду житлового будинку №6, що на вул. Дністерській;
Окрім цього, за сприяння Василя Горона в дитячому садочку №44 за адресою Зубрівська, 5 та в школі №84, що на вул. Зубрівська, 30 відремонтовано дах.
- Облаштовано стовпці для унеможливлення заїзду транспортних за¬собів на пішохідну зону поруч з ЗСШ №72, вул. Зубрівська, 1 та унеможливлення стоянки транспортних засобів на пішохідному хіднику та трав'яних газонах у дворі будинку №25 на вул. Зубрівській;
- Відновлено обмежувач швидкості у вигляді «лежачого поліціянта» поруч з ЗСШ №84, вул. Зубрівська, 30.
- Облаштовано зовнішнє освітлення території шкільного стадіону ЗСШ №73, вул. Дністерська, 5; дитячих майданчиків на вул. Дунайській, 6, Дністерській, 8, Зеленій, 130.
- У парку «Снопківський» облаштовано лавки та встановлено урни для сміття в одній з його частин, а також прибрано територію парку та вивезено сміття; зроблено роботи щодо викопування газонів, стрижки живої огорожі, зняття та розкряжування аварійних дерев.
- Реагуючи на звернення мешканців округу щодо незадовільного ста¬ну зупинки громадського транспорту на вул. Зеленій, напроти будинку № 272, скерував депутатське звернення до виконавчих органів ЛМР з вимогою привести у відповідність до правил енергобезпеки зупинку громадського транспорту за вищезазначеною адресою.
- Зроблено формувальну обрізку дерев на вул. Дунайській, Дністерській.
- Встановлено знак «в'їзд заборонено» на ділянці дороги від вул. Липова Алея до парку «Снопківський».
- На вул. Зеленій, 130 на прохання мешканців встановлено зупинку електротранспорту.
- В рамках стратегії енергозбереження депутат-свободівець домігся у ЗСШ №84 заміни всіх старих вікон на нові пластикові.
 
 

Коментарі 

 
0 #1 дмитро 06.11.2014 21:15
без депутата цього б не зробили. господар!byn5b залишилось тільки самому в місті підмести
Цитувати